TIXIK.cz » Města » San Sebastian

Ubytování San Sebastian

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

San Sebastian: Hlídač pokojů
San Sebastian Mapa Mapa hotelů San Sebastian

Související témata

Satelitní mapa San Sebastianu, Penziony v San Sebastianu, Luxusní ubytování v San Sebastianu, Apartmány v San Sebastianu, Levné ubytování v San Sebastianu, Autopůjčovny v San Sebastianu, San Sebastian: Fotografie

Doporučené hotely San Sebastian


Zobrazit všechny »San Sebastian: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


San Sebastian Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v San Sebastianu, Plánovač výletů, San Sebastian a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:14:38, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře
mírné klima

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 43.3199, -1.9837
Nadmořská výška: 17 m
Nejbližší hranice: Francie, 16 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:29

San Sebastian: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:24:06
San Sebastian je nádherné město ve Španělsku . Nachází se na severu země, v autonomním společenství Baskicko, na pobřeží Atlantiku, asi 20 km od hranic s Francií . V současné době má město asi 190 000 obyvatel. San Sebastian žije hlavně z obchodu, cestovního ruchu a festivalů. Je jedním z nejnavštěvovanějších míst Španělska .

Historie

Historie města sahá do 11. století. V té době tu stál klášter Sv. Sebestiána.
Samotné město založil navarrský král Sancho VI. Moudrý v roce 1180 jako námořní přístav pro své navarrské království. Statut města získal San Sebastian v roce 1662.

Historické památky a pláže

Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří palác Miramar, katedrála San Sebastian a kostel San Ignacio de Loiola. Nejkrásnější náměstí je Gipuzkoa Square. Vyhledávané jsou i místní zahrady Miramar. San Sebastian má také jedny z nejhezčích pláží v celém Španělsku . La Concha patří mezi nejznámější v celé zemi. Dalšími plážemi jsou např. Ondarreta, která je nejklidnější ve městě, a Zurriola, kde je povolen nudismus.

Zábava

San Sebastian kandiduje na Evropské hlavní město kultury v roce 2016. Pravidelně se tu koná mnoho různých festivalů a oslav, které přitahují davy turistů. Mezi nejvyhlášenější festivaly patří mezinárodní filmový festival San Sebastian International Film Festival, který se koná v září. Dále jazzový festival San Sebastian's Jazz Festival, který je na konci července a je nejstarší svého druhu v Evropě. Další akcí je mezinárodní audiovizuální festival současného umění a městské kultury Street Zinema. Mezi jiné významné svátky a festivaly patří San Sebastian Day, Basque Week, který souvisí s baskickou kulturou a SemanaGrande, což je velká přehlídka ohňostrojů.

Aktivity

Zajímavostí je, že San Sebastian je jedno z mála měst ve Španělsku , kde se hraje lední hokej. Zajít si můžete i na fotbal. Počátkem srpna se zde jezdí profesionální cyklistický závod Clásica de San Sebastian.

Doprava

Do města San Sebastian se dá dostat buď letecky, autobusem, vlakem či autem. Pokud si vyberete leteckou variantu, můžete využít letiště San Sebastian, které se nachází asi 20 km od města. Z letiště se do centra města dostanete buď taxíkem, který stojí asi 24 EUR, nebo autobusem, který jezdí každých 30 minut. Jízdenka stojí 1,30 EUR. Nejlepší je asi letět do Bilbaa vzdáleného jen 96 km. Letenky jsou levnější a letadla sem létají častěji. Třetí možností je letět do Biarritz . Z obou letišť je dobré dopravní spojení a vlak je nejlevnější varianta.

Města a obce v okolí

San SebastianLezo (7km)Astigarraga (5km)Usurbil (8km)Oiartzun (10km)Urnieta (8km)Orio (13km)Irun (16km)Zarautz (16km)

Webmap: 1 2 3