TIXIK.cz » Města » Mexiko » San Miguel de Allende

San Miguel de Allende - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

San Miguel de Allende: Hlídač pokojů
San Miguel de Allende Mapa Mapa hotelů San Miguel de Allende

Související témata

Největší města v Mexiku, Satelitní mapa Mexika, Satelitní mapa San Miguel de Allende, Luxusní ubytování v San Miguel de Allende, Apartmány v San Miguel de Allende, San Miguel de Allende: Fotografie

Doporučené hotely San Miguel de Allende


Zobrazit všechny »San Miguel de Allende: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


San Miguel de Allende Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, San Miguel de Allende a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Teatro Ángela PeraltaDivadla0.5km
Ángela Peralta TheatreDivadla0.5km
Bodega Aurrera Shopping1km
Malanquin Golf ClubGolf3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:22:18, WWW stránky:

San Miguel de Allende je nádherné koloniální město v Mexiku . Nachází se ve státě Guanajuato, asi 250 km od hlavního města Ciudad de México . V současné době má více než 80 000 obyvatel. San Miguel de Allende je od roku 2008 zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . V roce 2010 byl podle časopisu “Travel and Leisure“ čtvrtou nejoblíbenější destinací na světě - Více info zde .

Historické památky

San Miguel de Allende je malebné město, které si dodnes zachovalo svůj koloniální ráz. Od roku 1926 je město prohlášeno za národní kulturní památku. Mezi nejvýznamnější památky ve městě patří růžový novogotický kostel La Parroquia zasvěcený svatému Archandělu Michaelovi, který je zároveň dominantou celého města. Dále je to “Chrám jeptišek“ a mnoho dalších náboženských i občanských staveb postavených v tzv. mexickém baroku. Celé historické centrum je ojedinělou ukázkou vývoje koloniálního města v centrálním Mexiku.

Instituto Allende

San Miguel de Allende je také městem umělců. Sídlí zde totiž Instituto Allende, což je intelektuální centrum vědy a umění založené v roce 1951. Žije zde mnoho místních umělců i spousta Kanaďanů a Američanů.

Zábava a turistické služby

San Miguel de Allende se může pyšnit bohatým kulturním životem. Konají se tu pravidelně různé divadelní hry, přednášky a výtvarné kurzy (i v angličtině) . Nejvýznamnější akcí je San Miguel Music Festival, který se koná vždy v prosinci a vystupují na něm nejlepší mexičtí i světoví umělci.

Ubytování

Samozřejmostí ve městě San Miguel de Allende je dostatek kvalitního ubytování, restaurace i bary.

Historie

Historie města sahá do 16. století, do roku 1542, kdy bylo San Miguel de Allende založeno. Svůj největší rozmach město zažilo v 17. a 18. století.

Doprava

San Miguel de Allende je nejlépe dostupné letecky. Nejbližší mezinárodní letiště se nacházejí v Léonu, v Querétaro či v hlavním městě Ciudad de México . Z daných letišť se do města nejlépe dostanete autobusem či transferem.


Informace a fakta

GPS: 20.9167, -100.75
Rok založení města: 1542
Nejbližší letiště: Letiště Querétaro Intercontinental, 69 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 8:23:34

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.sanmiguelallende.gob.mx/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: pobyty u moře
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště, často prší
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Business travel (průmysl): textilní, IT
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: stará & nová architektura, historické centrum

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

San Miguel de Allende: Recenze

Zobrazit recenze:
 26.5.2011 10:21:02
Dnes jde o velmi turistické město, což s sebou přináší různá negativa (vysoké ceny) , ale město stojí určitě za návštěvu, zejména pro svoji jedinečnou atmosféru, kterou vytvářejí umělci z celého světa, kteří se tu usadili a tvoří svoje umělecká díla. Někdy jde spíš o kýče, ale to už k městu jaksi patří. Vždyť ani zdejší novogotický kostel není ničím jiným než kýčem, ale nádherným, návštěvník na jeho bizarnost nikdy nzeapomene. V křivolakých uličkách míjíte spoustu obchůdků s obrazy zdejších výtvarníků, s keramikou a dalšími artesaníemi (lidovými uměleckými a řemeslnými výrobky) . Doporučuji.
 3.12.2011 22:37:07
Jen pár km, od města se nachází unikátní botanická zahrada s mnoha kaktusy a sukulenty. Doporučuji. kp

Města a obce v okolí

San Miguel de Allende (0km)Querétaro (52km)Celaya (44km)