TIXIK.cz » Města » Itálie » Apúlie » Foggia » San Giovanni Rotondo

Ubytování San Giovanni Rotondo, hotely San Giovanni Rotondo

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

San Giovanni Rotondo: Hlídač pokojů
San Giovanni Rotondo Mapa Mapa hotelů San Giovanni Rotondo

San Giovanni RotondoSan Giovanni Rotondo

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa San Giovanni Rotonda, Penziony v San Giovanni Rotondu, Luxusní ubytování v San Giovanni Rotondu, Autopůjčovny v San Giovanni Rotondu, Levné ubytování v San Giovanni Rotondu, San Giovanni Rotondo: Fotografie

Doporučené hotely San Giovanni Rotondo


Zobrazit všechny »


San Giovanni Rotondo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


San Giovanni Rotondo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, San Giovanni Rotondo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Fondazione Casa Sollievo Della Sofferenza Opera DiNáboženství0.3km
Congregazione Pie Operaie Di S. GiuseppeNáboženství0.3km
Parrocchia S. Francecso D'AssisiNáboženství0.4km
Parrocchia San Donato Chiesa San Giuseppe ArtigianNáboženství0.6km
Museum Projects SrlMuzea0.8km
Casa Maria Pyle Dei Padri CappucciniNáboženství0.9km
Parrocchia S.OnofrioNáboženství1km
Fondazione Pia Michelina Ed Eugenia GravinaNáboženství1km
Convento Santa Maria Delle Grazie Dei Padri CappucNáboženství1km
Monte CelanoKopce5km
Convento Di San Matteo Dei Frati MinoriNáboženství5km
Monte CalvoKopce5km
Parrocchia San GiuseppeNáboženství6km
Parrocchia Sant'Antonio AbateNáboženství7km
Parrocchia S. Maria Delle GrazieNáboženství7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:44:27, WWW stránky:

San Giovanni Rotondo je městečko v jihovýchodní Itálii . Leží na poloostrově Gargano a je součástí stejnojmenného národního parku. Administrativně spadá San Giovanni Rotondo do provincie Apulia . Větším městem v okolí je Foggia asi 30 km na jihozápad. V současné době (2011) čítá San Giovanni Rotondo zhruba 26 000 obyvatel.

Historie

Město San Giovanni Rotondo bylo založeno v roce 1095 na rozvalinách vesnice, která tu stála již od 4. století n.l. Okolní oblast však byla obydlená již od prehistorických dob. V 16. století nechal papež Julius II. vystavět v San Giovanni Rotondo kapucínský klášter. Kapucíni zde poklidně žili až do počátku 19. století, kdy byli na krátký čas vyhnáni Napoleonem, který v té době ovládal téměř celou Itálii . V dnešní době je San Giovanni Rotondo známé především jako město, ve kterém strávil značnou část svého života Otec Pio.

Poutní místo

San Giovanni Rotondo je jedním z nejnavštěvovanějších křesťanských poutních míst na světě. Nachází se zde totiž hrob Otce Pia, který ve městě žil od roku 1916 až do své smrti v roce 1968. Tento italský světec je známý zejména pro svá stigmata a je mu také přisuzováno mnoho zázraků. Otec Pio byl vynikajícím zpovědníkem a věnoval se rozsáhlé korespondenci, mimo jiné i s papežem Janem Pavlem II. Zasloužil se o rozvoj San Giovanni Rotondo, zejména tím, že zde nechal vystavět nemocnici. V roce 2002 byl prohlášen za svatého a o dva roky později mu byl v San Giovanni Rotondo zasvěcen kostel. Dnes můžeme po celém městě shlédnout památky, které připomínají světoznámého světce. Během roku město navštíví mnoho poutníků z celého světa.

O městě - kostely, památky

V San Giovanni Rotondo mohou návštěvníci shlédnout celou řadu historicky cenných i nově postavených kostelů. Celkem jich je ve městě 12. Kostel San Giovanni Battista della Rotonda pochází již ze 2.-3. století n.l. a původně byl pohanským chrámem. Kostel San Lorenzo je hlavním kostelem v San Giovanni Rotondo. Byl postaven ve 13. století hned vedle tehdejšího hradu. Vchod zdobí socha archanděla Michaela a vnitřek kostela zdobí pozoruhodné varhany z roku 1694. Za zmínku stojí také kostel Santa Maria delle Grazie. Na místě starého kostel byl v roce 1956 vybudován nový, aby vyhovoval stále většímu množství poutníků. Nejzajímavější památkou v San Giovanni Rotondo je hrobka Otce Pia. Nachází se v klášteře Santa Maria delle Grazie. Informace o vstupu získáte buď na místním farním úřadě, nebo na internetových stránkách města (viz zajímavé odkazy) . V San Giovanni Rotondo můžete rovněž shlédnout bronzovou sochu Otce Pia. Nachází se před jedním z kostelů a jejím autorem je italský sochař Pericle Fazzini. Z památek v okolí města je známá především křížová cesta na svazích hory Monte Castellano. Je zdobená bronzovými sochami a zasazená do příjemného prostřední tamní krásné přírody.

Okolní příroda

San Giovanni Rotondo je obklopeno přírodou typickou pro jižní Itálii . Okolní kopce jsou vhodným cílem pro pěší i cyklo výlety. Zdejší nedotčená krajina, malebné zátoky a útesy jsou důvodem, proč je celá oblast poloostrova Gargano včetně městečka San Giovanni Rotondo vyhlášena národním parkem (Parco Nazionale del Gargano) . Jeho součástí jsou i dvě laguny na severu poloostrova. Výhodou je, že vesničky na pobřeží nejsou dosud tak objevené turisty, jako například známá letoviska na západním pobřeží Itálie .

Doprava

Jedete-li do San Giovanni Rotondo autem, vydejte se po dálnici A14, která spojuje téměř celé východoitalské pobřeží. Z dálnice sjeďte u města San Severo . Odtud je to do San Giovanni Rotondo 20 km směrem na východ. Nejbližší letiště se nachází ve městě Foggia (FOG) . Je však určené pouze pro vnitrostátní lety.

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou

Zajímavosti

historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 41.7049, 15.7191
Nejbližší letiště: Letiště Foggia / Gino Lisa, 47 km
Pobřeží: Jaderské moře,Jadran, 18 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:12:26

San Giovanni Rotondo: Recenze

San Giovanni Rotondo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

San Giovanni RotondoSan Marco in Lamis (7km)Rignano Garganico (11km)Manfredonia (18km)Cagnano Varano (14km)Carpino (19km)Mattinata (28km)San Severo (29km)Vico del Gargano (29km)

Webmap: 1 2 3