TIXIK.cz » Města » San Giovanni Rotondo

Ubytování San Giovanni Rotondo, hotely San Giovanni Rotondo

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

San Giovanni Rotondo: Hlídač pokojů
San Giovanni Rotondo Mapa Mapa hotelů San Giovanni Rotondo

San Giovanni RotondoSan Giovanni Rotondo

Související témata

Satelitní mapa San Giovanni Rotonda, Penziony v San Giovanni Rotondu, Luxusní ubytování v San Giovanni Rotondu, Autopůjčovny v San Giovanni Rotondu, Levné ubytování v San Giovanni Rotondu, San Giovanni Rotondo: Fotografie

Doporučené hotely San Giovanni Rotondo


Zobrazit všechny »


San Giovanni Rotondo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


San Giovanni Rotondo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, San Giovanni Rotondo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:55:41, WWW stránky:

San Giovanni Rotondo je městečko v jihovýchodní Itálii . Leží na poloostrově Gargano a je součástí stejnojmenného národního parku. Administrativně spadá San Giovanni Rotondo do provincie Apulia . Větším městem v okolí je Foggia asi 30 km na jihozápad. V současné době (2011) čítá San Giovanni Rotondo zhruba 26 000 obyvatel.

Historie

Město San Giovanni Rotondo bylo založeno v roce 1095 na rozvalinách vesnice, která tu stála již od 4. století n.l. Okolní oblast však byla obydlená již od prehistorických dob. V 16. století nechal papež Julius II. vystavět v San Giovanni Rotondo kapucínský klášter. Kapucíni zde poklidně žili až do počátku 19. století, kdy byli na krátký čas vyhnáni Napoleonem, který v té době ovládal téměř celou Itálii . V dnešní době je San Giovanni Rotondo známé především jako město, ve kterém strávil značnou část svého života Otec Pio.

Poutní místo

San Giovanni Rotondo je jedním z nejnavštěvovanějších křesťanských poutních míst na světě. Nachází se zde totiž hrob Otce Pia, který ve městě žil od roku 1916 až do své smrti v roce 1968. Tento italský světec je známý zejména pro svá stigmata a je mu také přisuzováno mnoho zázraků. Otec Pio byl vynikajícím zpovědníkem a věnoval se rozsáhlé korespondenci, mimo jiné i s papežem Janem Pavlem II. Zasloužil se o rozvoj San Giovanni Rotondo, zejména tím, že zde nechal vystavět nemocnici. V roce 2002 byl prohlášen za svatého a o dva roky později mu byl v San Giovanni Rotondo zasvěcen kostel. Dnes můžeme po celém městě shlédnout památky, které připomínají světoznámého světce. Během roku město navštíví mnoho poutníků z celého světa.

O městě - kostely, památky

V San Giovanni Rotondo mohou návštěvníci shlédnout celou řadu historicky cenných i nově postavených kostelů. Celkem jich je ve městě 12. Kostel San Giovanni Battista della Rotonda pochází již ze 2.-3. století n.l. a původně byl pohanským chrámem. Kostel San Lorenzo je hlavním kostelem v San Giovanni Rotondo. Byl postaven ve 13. století hned vedle tehdejšího hradu. Vchod zdobí socha archanděla Michaela a vnitřek kostela zdobí pozoruhodné varhany z roku 1694. Za zmínku stojí také kostel Santa Maria delle Grazie. Na místě starého kostel byl v roce 1956 vybudován nový, aby vyhovoval stále většímu množství poutníků. Nejzajímavější památkou v San Giovanni Rotondo je hrobka Otce Pia. Nachází se v klášteře Santa Maria delle Grazie. Informace o vstupu získáte buď na místním farním úřadě, nebo na internetových stránkách města (viz zajímavé odkazy) . V San Giovanni Rotondo můžete rovněž shlédnout bronzovou sochu Otce Pia. Nachází se před jedním z kostelů a jejím autorem je italský sochař Pericle Fazzini. Z památek v okolí města je známá především křížová cesta na svazích hory Monte Castellano. Je zdobená bronzovými sochami a zasazená do příjemného prostřední tamní krásné přírody.

Okolní příroda

San Giovanni Rotondo je obklopeno přírodou typickou pro jižní Itálii . Okolní kopce jsou vhodným cílem pro pěší i cyklo výlety. Zdejší nedotčená krajina, malebné zátoky a útesy jsou důvodem, proč je celá oblast poloostrova Gargano včetně městečka San Giovanni Rotondo vyhlášena národním parkem (Parco Nazionale del Gargano) . Jeho součástí jsou i dvě laguny na severu poloostrova. Výhodou je, že vesničky na pobřeží nejsou dosud tak objevené turisty, jako například známá letoviska na západním pobřeží Itálie .

Doprava

Jedete-li do San Giovanni Rotondo autem, vydejte se po dálnici A14, která spojuje téměř celé východoitalské pobřeží. Z dálnice sjeďte u města San Severo . Odtud je to do San Giovanni Rotondo 20 km směrem na východ. Nejbližší letiště se nachází ve městě Foggia (FOG) . Je však určené pouze pro vnitrostátní lety.

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou

Zajímavosti

historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 41.7049, 15.7191
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:26

San Giovanni Rotondo: Recenze

San Giovanni Rotondo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

San Giovanni RotondoSan Marco in Lamis (7km)Rignano Garganico (11km)Manfredonia (18km)Cagnano Varano (14km)Carpino (19km)Mattinata (28km)San Severo (29km)Vico del Gargano (29km)

Webmap: 1 2 3