TIXIK.cz » České Budějovice » Samsonova kašna

Samsonova kašna - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Samsonova kašna: Hlídač pokojů
Samsonova kašna Mapa Mapa hotelů Samsonova kašna

Samsonova kašnaSamsonova kašna

Související témata

Samsonova kašna: Fotografie

Doporučené hotely Samsonova kašna


Zobrazit všechny »


Samsonova kašna: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Samsonova kašna Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Samsonova kašna a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Fontány, Aktuální čas: 15:06:42, Nadmořská výška: 391m, Adresa: Náměstí Přemysla Otakara II., České Budějovice (Budweis), Česká republika, Telefon: +420 386 803 201

Samsonova kašna je barokní kašna. Stojí na náměstí Přemysla Otakara II. ve městě České Budějovice . Patří mezi největší kašny v České republice a současně je významnou památkou města. Samsonova kašna byla postavena za účelem rozvodu vody do postraních ulic města. Má půdorys mnohoúhelníku s průměr 17 metrů. V jejím středu stojí hranolový sokl se čtyřmi chrliči. Na bočních stranách se nachází postavy čtyř atlantů, kteří podpírají rozměrnou mísu. Na vrcholu celé kašny se nachází plastika Samsona se lvem. V roce 1990 při rekonstrukci kašny byly originální sochy vyměněny za kopie. Originály se nachází v součansé době v budově radnice.

Informace a fakta

GPS: 48.9745, 14.4745
Nadmořská výška: 391 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:35:43

Samsonova kašna: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 07:40:50
Baroko je mou vášní a proto Samsonova kašna byla prvním místem, které jsem v Českých Budějovicích navštívila. Je zajímavá a příjemná na osvěžení v horkých letních dnech. Možná někoho nenadchne, ale milovníky baroka věřím, že ano.

Města a obce v okolí

České Budějovice (0km)Adamov (6km)Habří (11km)Hluboká nad Vltavou (9km)Doudleby (9km)Ledenice (11km)Pištín (13km)Malé Chrášťany (15km)Chlumec (13km)

Webmap: 1 2 3