TIXIK.cz » Města » Samara

Samara - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Samara: Hlídač pokojů
Samara Mapa Mapa hotelů Samara

Související témata

Satelitní mapa Samary, Samara: Fotografie

Doporučené hotely Samara


Zobrazit všechny »Samara: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Samara Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Samaře, Plánovač výletů, Samara a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:07:13, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné pláže
rovinaté okolí

Proti

často prší

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
slavnosti
romantiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
metro

Business travel (průmysl)

potravinářský


Informace a fakta

GPS: 53.2077, 50.1498
Nadmořská výška: 123 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:59:31

Samara: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 08:46:29
Samara je jedno z největších měst v Rusku . Leží v evropské části Ruska , na břehu řeky Volhy, jižně od města Kazaň . Samara patří k významným průmyslovým, hospodářským, dopravním a kulturním centrům v zemi. V současnosti má Samara přibližně 1 165 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Samara vznikla v roce 1586 jako tvrz na obranu nejvýchodnější hranice Ruska před nájezdy kočovných národů. Pro svou polohu na soutoku řek Volha a Samara se stalo strategickým hospodářským a diplomatickým místem mezi Ruskem a Východem. Hlavním městem oblasti byla Samara od roku 1780. Na konci 19. století a počátkem 20. století zažilo město nebývalý rozkvět díky výstavbě železniční trati. Vzniklo tam množství továren a byly postaveny honosné rezidence, obchodní domy i administrativní budovy. Samara zažívala neobvykle rychlý růst a byla nazývána ruským Chicagem. Po revoluci v roce 1917 se ve městě Samara začal rozvíjet zbrojařský průmysl. V roce 1960 se stalo město protiraketovým štítem Ruska . Samara se proto stala během studené války uzavřeným městem, ve kterém platily přísně omezující podmínky pro pohyb a pobyt osob. V letech 1935 až 1991 byla Samara přejmenována na Kujbyšev po sovětském politikovi V. Kujbyševovi.

O městě

V roce 1991 byla Samara otevřena cizincům i zahraničním investicím. V současnosti je to jedno z hlavních průmyslových měst Ruska a vyhledávané turistické místo. Působí tam téměř 200 škol, významná vzdělávací a výzkumná centra, přední sportovní kluby nebo kulturní instituce. Vyhledávaná je promenáda na břehu řeky Samara, kde se nachází množství restaurací, kaváren a nočních klubů. V historickém centru města jsou dochovány především církevní stavby a rezidence. Samara je zároveň ukázkový příklad monstrózní sovětské moderní architektury betonu a oceli. Mimo jiné je tam možné navštívit bunkr diktátora Stalina, který byl až do rozpadu Sovětského svazu přísně utajovaný.

Doprava

Samara disponuje mezinárodním letištěm a říčním přístavem na řece Volha. Je to také důležitý železniční uzel Ruska .

Města a obce v okolí

SamaraAlexejevka (23km)

Webmap: 1 2 3