TIXIK.cz » Města » Salzburg

Ubytování Salzburg, hotely Salzburg

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Salzburg: Hlídač pokojů
Salzburg Mapa Mapa hotelů Salzburg

Související témata

Satelitní mapa Salzburgu, Tipy na výlety poblíž Salzburgu, Penziony v Salzburgu, Luxusní ubytování v Salzburgu, Apartmány v Salzburgu, Levné ubytování v Salzburgu, Autopůjčovny v Salzburgu, Salzburg - počasí, Salzburg: Fotografie

Doporučené hotely Salzburg


Zobrazit všechny »Salzburg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Salzburg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Salzburgu, Plánovač výletů, Salzburg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:20:38, Nadmořská výška: 424m, Adresa: Mozartplatz 1, Salzburg, Rakousko, Telefon: +43 662 6208080, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 47.7979, 13.0454
Nadmořská výška: 424 m
Nejbližší hranice: Německo, 6.8 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:29:24

Salzburg: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:14:02
Salzburg (Salcburk) je hlavním městem spolkové republiky Salzbursko a zároveň 4. největším městem Rakouska . Leží nedaleko hranic s Německem , na řece Salzach, v nadmořské výšce 425 m.

Historie

Historie města sahá do starověku. Již za vlády Říma bylo významným mocenským centrem a jedním z nejvýznamnějších měst na cestě do Germánie. Svůj význam si Salzburg udržel dodnes. Je kulturním, politickým i obchodním centrem celé oblasti.

Památky

Návštěvníkům nabízí velké množství památek, ale i zábavy. Salzburg je spojen se světoznámým skladatelem W.A.Mozartem, který se zde narodil. Dnes můžete v uličce Getreidegasse, v domě č. 9 navštívit bývalý byt rodiny Mozartových, které v současnosti slouží jako muzeum. Jsou zde umístěny exponáty spojené se skladatelovým životem. Například tu naleznete různé skladatelovy hudební nástroje, rodinné portréty, sbírky dopisů a mnoho dalšího. Dominantou města je jedna z největších středověkých pevností v Evropě Hohensalzburg , která se tyčí na vrcholu Festungsberg 120 metrů nad městem. Z pevnosti se Vám naskytne krásný výhled na město Salzburg a okolí.

Centrum města

Historické centrum města Salzburg tvoří cenné historické památky. Můžete zde vidět gotické stavby, renesanční paláce, barokní kostely i krásné měšťanské domy. Nejkrásnějším náměstím je pak Domplatz, kterému dominuje katedrála ze 17. století. Hrob Mozartovy rodiny naleznete v kostele sv. Šebestiána. Na Mozartově náměstí můžete 3 x denně slyšet skladatelova díla, které se linou ze zdejší zvonkohry. Historické centrum města Salzburg je od roku 1996 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Významnou památkou v Novém městě je Zámek Mirabell , který je spolu s krásně upravenou zahradou plnou soch, plastik a květinových mozaik oblíbeným cílem turistů.

Kultura

V areálu pevnosti pak můžete navštívit muzeum historie pevnosti, palác Hohe Stock či kostel sv. Jiří. Oblíbené jsou také zdejší hudební koncerty při svíčkách. Každé léto se také v Salzburgu koná známý festival Salzburger Festspiele, který je významnou akcí světového významu. Vystupuje na něm pravidelně okolo 170 oper, inscenací či koncertů, které shlédne až 200 tisíc diváků. V Salzburgu se ale koná během celého roku mnoho kulturních akcí. Významný je také jazzový festival Salzburger Jazz-Herbst, který se koná vždy na podzim.

Ostatní

Salzburg disponuje také zoologickou zahradou , letištěm W. A. Mozart Airport, které je 2. nejdůležitějším letištěm v Rakousku a sídlí zde také univerzita Salzburger Universität. Okolí města nabízí krásnou přírodu vhodnou pro různé aktivity. V létě je ideálním místem pro pěší turistiku či cykloturistiku. V zimě nabízí kvalitní lyžařská střediska, kde se nachází nejen sjezdové, ale i běžecké tratě. V současnosti žije ve městě Salzburg cca 150 tisíc obyvatel.

 Aura: 69Recenze: 1242012-02-11 23:02:51
Salzburg má moc pěkné vánoční trhy, obvykle začínají už v listopadu a končí až o vánočních svátcích, v oblasti poblíž pevnosti Hohensalzburg nedaleko od katedrály.

Města a obce v okolí

SalzburgSiezenheim (4.7km)Guggenthal (4.7km)Wals (6km)Elsbethen (5km)Bergheim (6km)Anif (6km)Hallwang (7km)Grödig (7km)

Webmap: 1 2 3