TIXIK.cz » Města » Finsko » Saltvik

Saltvik - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Saltvik: Hlídač pokojů
Saltvik Mapa Mapa hotelů Saltvik

SaltvikSaltvik

Související témata

Největší města ve Finsku, Satelitní mapa Finska, Saltvik: Fotografie

Doporučené hotely Saltvik


Zobrazit všechny »


Saltvik: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Saltvik Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Saltvik a doprava, Čerpací stanice, benzinky
AlandyOstrovy4km
Hrad KastelholmHrady a zámky5km
FinströmOstrovy5km
Bomarsund FortressPevnosti12km
Pláž BomarsundPláže12km
Västra SimskälaOstrovy16km
Mariehamn AirportLetiště19km
Klemetsby beachPláže20km
Wiklöf Holding ArenaStadiony21km
Bio SavoyKina21km
Åland MuseumMuzea21km
Torpfjärden BayZátoky21km
SjöfartsmuseumMuzea21km
Aland Maritime MuseumMuzea21km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:33:18, Telefon: +358 18 43260, WWW stránky:

Saltvik je jedna z největších obcí na Alandských ostrovech , které jsou součástí Finska . Tyto ostrovy jsou nejmenším regionem země a rozkládají se u "začátku" Botnického zálivu. V současnosti žije v této obci cca 1800 obyvatel.

O obci a její historii

Saltvik se nachází na největším z ostrovů, na ostrově Åland. Oblast dnešní obce byla osídlena již před 6000 lety. Ze začátku sem lidé přicházeli jen na letní sezónu na lov tuleňů. V té době šlo o velký úspěch tehdejších lovců, kteří dokázali překonat až 100 km vzdálenosti na svých lodích bez jakýchkoliv přístrojů. Byli tedy určitě velmi šikovní v plachtění a navigaci. Zdejší část souostroví, kde se dnes nachází obec se "vynořila" z moře před 10 000 lety. Šlo o první viditelnou část celého současného Alandského souostroví . Saltvik má jinak velmi výhodnou polohu. V jeho okolí se nachází hned několik přírodních zajímavostmi. Jde o nejvyšší vrchol souostroví známý jako Orredals Klint (129 m n.m.) , největší rovinu zvanou Hagaslätten, která je hlavním centrem zemědělství na Alandských ostrovech a největší jeskyni na ostrovech, jeskyni Rövarkulan. Ta je 8 metrů široká, 4 metry vysoká a 12 metrů dlouhá. Jinak v Saltviku se mluví švédsky.

Turistické zajímavosti

Mezi největší turistické zajímavosti v obci patří dům Idas, ve kterém žila známá zpěvačka Ida Jansson a kostel Saltvik. Dále je to muzeum Bomärket, které disponuje rozsáhlou sbírkou ochranných známek. Hned vedle muzea se pak nachází krásný větrný mlýn z roku 1801, který se dodnes dochoval v původním stavu a je přístupný veřejnosti. Pokud budete chtít navštívit muzeum i větrný mlýn, kontaktujte předem pana Görana Dahla na tel. čísle 018-48 038 nebo 0400–450 004. Oblíbeným cílem v okolí obce je jinak také jedna z nejvýznamnějších památek z doby železné na celém Alandském souostroví , ruiny pravěké pevnosti Borgberget a ruiny staré ruské pobřežní baterie Boxö. Hned u ní se nachází zmíněná největší jeskyně na ostrově.

Aktivity

Saltvik nabízí také řadu aktivit. Mimo to že si můžete udělat výlet na zmíněný vrchol či do jeskyně, je okolí v létě vhodné pro vyznavače cyklistiky. Během léta se můžete na pobřeží i koupat či se projíždět na kanoích. V zimě je pak okolí Saltviku vhodné pro milovníky klasického lyžování.

Turistické služby a zábava

Ubytovat se v obci můžete např. v Kvarnbo Guest House B&B. Dobře najíst se můžete v restauraci Lillgårds, jejíž majitel a zároveň kuchař byl zvolen v minulosti nejlepším finským i švédským kuchařem roku. Nejvýznamnější akcí v Saltviku pak je tzv. “Vikingský trh“ (Viking Market Saltvik) .

Doprava

Saltvik je nejlépe dostupný autem. S autem se musíte nalodit na trajekt, který vás vyloží v hlavním městě souostroví, v Mariehamnu . Z něho se do obce dostanete během 20 - 30 minut jízdy. Zvolit můžete také leteckou variantu. Nejbližší letiště se nachází v Mariehamnu .


Informace a fakta

GPS: 60.2755, 20.0618
Nadmořská výška: 29 m
Nejbližší letiště: Letiště Turku, 124 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 8:19:58

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.saltvik.ax

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Saltvik: Recenze

Saltvik prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

SaltvikGodby (7km)Mariehamn (20km)Eckerö (25km)