TIXIK.cz » Města » Paraguay » Salto del Guairá

Salto del Guairá, Paraguay - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Salto del Guairá : Hlídač pokojů
Salto del Guairá  Mapa Mapa hotelů Salto del Guairá

Související témata

Salto del Guairá - satelitní mapa

Doporučené hotely Salto del Guairá


Zobrazit všechny »


Salto del Guairá : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Salto del Guairá  Mapa Plánovač výletů na míru
Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view, Plánovač výletů, Salto del Guairá a doprava
Guaíra FallsVodopády3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:45:42

Salto del Guairá je hlavní město úchvatné přírodní oblasti v srdci Jižní Ameriky . Je hlavním městem oblasti Canindeyú v Paraguayi . Brazilská hranice se nachází pouhých 6 km od města. Město leží ve venkovské oblasti a 80% procent obyvatel žije na venkově. Nedotčená příroda se v blízkém okolí města představuje v nejkrásnějších podobách.

Historie

Kolonie Salto del Guaira byla založena 3. března soukromou společností Salto del Guaira SA. Rozhodlo o tom představenstvo firmy, v čele s José Luisem Serratim, Ibrahimem Aboudem a Ricardem Méndezem Carlosem Goncalvesem. Před založením města byla oblast nazývána prostě finanční sektor Nº 10. Ministerská rezoluce ze 17. října 1972 rozhodla o připojení města k okresu Hernandarias. 29. května městská rada požádala, aby bylo město povýšeno do první třídy, v souladu s příslušnými zákony. Salto del Guaira se stalo hlavním městem oblasti Canindeyú.

Zajímavosti

V blízkosti města protéká řeka Paraná a velmi blízko se nachází Itaipu . Je to druhá nejvýkonnější vodní elektrárna světa. Byla vybudována na hranicích Brazílie a Paraguaye, na řece Paraná. Jedinečná stavba byla zahájena v roce 1975 po podepsání smlouvy mezi oběma státy o statutu stavby jako nadnárodní nezávislé společnosti, která nebude patřit ani jednomu ze států. Stavba byla dokončena již v roce 1982. Po řece se lze splavit až k brazilským městům Mundo Novo (Mato Grosso del Sur) a Guaira. Nádherné jsou řeky Piratyi a Carapa. Na jihu oblasti Canindeyú protéká řeka Itambey, a odděluje Canindeyú od Alto Parana. Oblast Canindeyú patří k nejpozoruhodnějším přírodním oblastem celého regionu. Díky rozmanitosti tohoto území - kopcovitý sever, jinde zase zavodněná území - je tato přírodní oblast známá výskytem nebývale mnoha živočišných i rostlinných druhů, některých zcela unikátních.

Ubytování

V Salto del Guairá se lze ubytovat například v hotelu Praia Sol, tříhvězdičkovém hotelu, strategicky umístěném u hlavní městské komunikace. Pětihvězdičkový Recanto Parc Hotel již stojí ve Foz de Iguacu, nabízí však ty nejluxusnější služby.


Informace a fakta

GPS: -24.0587, -54.3087
Nadmořská výška: 264 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:17:39

Salto del Guairá : Recenze

Salto del Guairá prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí