TIXIK.cz » Města » Salo

Ubytování Salo, hotely Salo

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Salo: Hlídač pokojů
Salo Mapa Mapa hotelů Salo

SaloSalo

Související témata

Satelitní mapa Sala, Penziony v Salu, Luxusní ubytování v Salu, Apartmány v Salu, Levné ubytování v Salu, Salo: Fotografie

Doporučené hotely Salo


Zobrazit všechny »


Salo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Salo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Salo a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:51:52, WWW stránky:

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
klid
pobyty u moře
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
rodiště významných osobností
mírné klima

Proti

příliš mnoho turistů

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
rodiny s dětmi
plavby
sportovní turistiku

Aktivity

rybaření

Služby

kemp


Informace a fakta

GPS: 45.6035, 10.5198
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:12:28

Salo: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 192011-05-22 21:37:01
Salo je malé město na severu Itálie . Leží na západním břehu Gardského jezera (Lago di Garda) . Administrativně spadá Salo do regionu Lombardie . Spolu s letovisky Manerba del Garda a Toscolano-Maderno patří městečko k těm nejznámějším a nejnavštěvovanějším na západním břehu jezera. V roce 2011 žilo v Salo asi 10 000 obyvatel. Většími městy v okolí jsou Brescia , vzdálená 25 km na jihozápad a Verona , ležící zhruba 50 km na jihovýchod.

O letovisku

Městečko Salo může těžit z velmi výhodné polohy. Nachází se totiž na konci velmi úzkého zálivu. Díky tomu se kolem města nacházejí četné, zejména oblázkové pláže, což není až tak typické pro letoviska Gardského jezera . Nejkrásnější pláž se nachází v jižní části zátoky (obrázky viz zajímavé odkazy) . Salo je rovněž obklopeno majestátními alpskými vrcholky, které dosahují výšky až 2000 m. n. m. Podniknete-li pěší výšlap na jeden z těchto vrcholků, tak jistě nebudete litovat, protože nabízejí překrásné výhledy nejen na Gardské jezero . Pro účel lepšího poznání byl v okolí městečka Salo zřízen přírodní regionální park Alto Garda. Jeho rozloha je 38 km2. Návštěvníkům nabízí klidné prostředí pro relaxaci, neboť se nachází zejména v horských oblastech, které jsou řidčeji osídleny. V parku je možné spatřit typickou alpskou faunu: pstruhy, jeleny, kamzíky a kozorožce, z ptáků pak zejména orly a tetřevy. Nejbližší okolí městečka Salo je ponořeno do středomořské vegetace, což je zapříčiněno teplým jižním větrem zvaným „Ora“.

Kulturní a sportovní vyžití ve městě

Salo si rovněž zakládá na kulturní tradici. Je totiž rodištěm Gaspara Bertolottiho, který je považován za jednoho z vynálezců houslí. Na jeho počest se tam během roku koná nejeden koncert. Milovníci nákupů jistě ocení obchody italských módních návrhářů, kterými je Salo proslulé. Celý den můžete zakončit například posezením v příjemném prostředí některé z četných restaurací. Pro romantiky se nabízí možnost udělat si procházku po pobřeží, které má Salo nejdelší ze všech letovisek u Gardského jezera . Pro sportovce je tam vynikající možnost provozovat windsurfing. Gardské jezero je pro tento sport doslova rájem a městečko Salo je díky chráněné zátoce vhodné i pro začátečníky. Na kole můžete podniknout výlet do některého dalšího letoviska na březích Gardského jezera . Milovníci hor a krásné přírody jistě ocení výlet na sever do městečka Riva del Garda . Méně nároční se mohou vydat na jih od Salo do méně kopcovité krajiny, kde na vás čeká historické Descenzano del Garda . Pro pěší turistiku je vhodný zejména park Alto Garda.

Historie a památky

Městečko Salo bylo založeno už v období antického Říma . Ve středověku se stalo pevností a domovem milánského rodu Visconti. Od roku 1440 bylo pod nadvládou Benátek a až v druhé polovině 19. století přijalo Salo titul města. Velký, i když spíše negativní význam mělo Salo v letech 1943 - 1945, kdy bylo útočištěm italského diktátora Benita Mussoliniho. Nejvýznamnější památka je katedrála neboli dóm se zajímavým renesančním portálem. V útrobách můžete vidět malby z 16. století od Zenona Veronese a polyptych, který vytvořil Paolo Veneziano. Za zmínku také stojí palác Magnifica Patria ze 16. století a archeologické muzeum.

Doprava

Salo má dobré spojení lodí s ostatním středisky na březích Gardského jezera . Možné je vyjet si i na vyhlídkovou plavbu. Železniční spojení Salo nemá. Namísto toho je dobře dostupné autobusem z měst Milán a Brescia . Nejbližší letiště se nachází v Milánu , který je vzdálen asi 125 km na západ. Poměrně dobře můžete do městečka Salo dojet vlastním autem. Dálnice A4 z Milána do Verony a do Benátek se nachází 20 km jižním směrem.

Města a obce v okolí

Salo (0km)San Felice del Benaco (3km)Gardone Riviera (4.3km)Gavardo (6km)Manerba del Garda (6km)Soiano (8km)Paitone (11km)Torri del Benaco (13km)Calvagese della Riviera (10km)

Webmap: 1 2 3