TIXIK.cz » Města » Salamanca

Ubytování Salamanca, hotely Salamanca

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Salamanca: Hlídač pokojů
Salamanca Mapa Mapa hotelů Salamanca

Související témata

Satelitní mapa Salamanky, Penziony v Salamance, Luxusní ubytování v Salamance, Apartmány v Salamance, Levné ubytování v Salamance, Autopůjčovny v Salamance, Salamanca: Fotografie

Doporučené hotely Salamanca


Zobrazit všechny »Salamanca: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Salamanca Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Salamance, Plánovač výletů, Salamanca a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:54:12, Nadmořská výška: 804m, Telefon: +34 923 27 91 14, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 40.9641, -5.6641
Nadmořská výška: 804 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:29

Salamanca: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:43:41
Salamanca je historické univerzitní město ve Španělsku . Zároveň je hlavním městem stejnojmenné provincie a součástí autonomního společenství Kastilie a León. V současnosti zde žije okolo 160 000 obyvatel. Salamanca láká návštěvníky na své památky. Celé historické centrum města je do roku 1988 zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Pohled do historie

Salamanca byla založena již Římany. Postupně se vyvinula v důležitou obchodní křižovatku. Od roku 589 zde sídlilo biskupství. V roce 1218 byla výnosem Alfonse IX. de León zřízena zdejší univerzita. Největšího rozkvětu město dosáhlo v 16. století, kdy byl vystavěn zdejší chrám a klášter sv. Štěpána.

Historické památky

K významným památkám ve městě Salamanca patří “Stará katedrála“ z 12. století, “Nová katedrála“ ze 16. století, palác Monterrey ze 16. století, augustiniánský klášter, gotický dům doña María la Brava, věž Torre del Clavero a náměstí Plaza Mayor , které patří údajně k nejkrásnějším náměstím v celém Španělsku. Úplnáým unikátem je tzv. lasturový dům, Casa de las Conchas. Staré město Salamanca má v centru mnoho další zajímavých památek z různých období. Architektonické styly jsou ukázkou důvtipu našich předků. Shlédnout zde můžete stavby postavené např. v románském, gotickém, maurském, renesančním či barokním stylu. Výhodou města Salamanca je, že si zachovalo svůj ráz a intimní atmosféru.

Univerzita Salamanca

Salamanca je vyhlášené univerzitní město. Zdejší univerzita má již velmi dlouhou tradici. Byla založena v roce 1218 a patří tak k nejstarším univerzitám v Evropě. Zároveň je nejstarší univerzitou ve Španělsku. V současnosti ve městě studuje kolem 30 000 studentů. Ti spolu s turisty utváří charakter města.

Turistické zajímavosti

Salamanca nabízí širokou škálu ubytování, obchody, kavárny, bary, kluby i restaurace. Gurmáni by jistě měli ochutnat zdejší typická jídla jako je např. Charreria, což je cizrnový guláš se zeleninou, bramborami a masem. Salamanca také hostí během roku mnoho oslav, svátků a festivalů. Tím nejvýznamnějším je svátek Lunes de Aguas, který se koná vždy první pondělí po velikonocích. Salamanca byla spolu s městěm Bruggy v roce 2002 Evropským hlavním městem kultury.

 Aura: 65Recenze: 2292011-04-22 19:09:17
Salamanca je moje slabost. je to jedno z nejkrásnějších měst - určitě ve Španělsku, ale řekla bych, že i na světě. Má svoje kouzlo, lidé se tu umějí bavit, náměstí je o víkendech plné, hospůdky narvané, studenti skutečně podtrhují tu zvláštní atmosféru, kterou v žádném jiném městě nezažijete. jenom těch osobností, co tudy prošlo. Básník Luis de Leóm, který po sedmi letech inkvizičního žaláře, kam byl odsouzen za to, že pořeložil pro jednu jeptišku Píseň písní do španělštiny, přišel zpět do univerzitní auly a pronesl: tak kde jsme včera přestali... Nebo právník Francisco de Vitoria, který jako první po objevení Ameriky rozpoutal debatu o lidských právech... Návštěvník by neměl vynechat návštěvu parku Calista a Melibeji, milenců, jejichž tragický příběh se stal námětem jedné z prvních španělských divadelních her a Shakespeare to pak "obšlehl", aby se příběh stal známým pod názvem Romeo a Julie... Lastruový dům - unikátní ukázka španělského renesančního stylu, kamenný dům ozdobený kamennými mušlemi... Jezuitská kolej, která zabírá celou jednu ulici, římský most... Univerzita - ukázka nádherného platereskního stylu, zdobného architektonického stylu na rozhraní pozdní gotiky a rané renesance. Zkuste v té změti ornamentů nalézt lebku, na které sedí žába. Když se to povede, budete prý mít štěstí, Už vás jistě nepřekvapí, proč se všude prodávají suvenýry v podobě žáby... Keramika, nádherná hnědá keramika... Hned bych jela znovu, přestože jsem tam byla několikrát, atmosféra Salamanky je jedinečná, turista se tam cítí jako doma, o městě by se dalo psát hodiny a hodiny... Při návštěvě Španělska se Salamanca nesmí vynechat, i kdybyste neměli vidět Madrid. Salamanka je víc!

Města a obce v okolí

SalamancaSanta Marta de Tormes (3.1km)Villamayor (4.7km)Villares de la Reina (5km)Calvarrasa de Abajo (10km)Aldealengua (10km)Valverdón (13km)San Pedro del Valle (18km)Forfoleda (17km)

Webmap: 1 2 3