TIXIK.cz » Francie » Azurové pobřeží » Bouches-Du-Rhône » Arles » Saint Trophime Cloisters

Saint Trophime Cloisters - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Saint Trophime Cloisters: Hlídač pokojů
Saint Trophime Cloisters Mapa Mapa hotelů Saint Trophime Cloisters

Související témata

Saint Trophime Cloisters: Fotografie

Doporučené hotely Saint Trophime Cloisters


Zobrazit všechny »Saint Trophime Cloisters: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Saint Trophime Cloisters Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Saint Trophime Cloisters a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Pramen řeky Sorgue49km
Klášter Sénangue53km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kláštery, Aktuální čas: 19:00:29, Adresa: 4-6 Place de la République, 13200 Arles, Francie

Saint Trophime Cloisters je římskokatolický klášter a chrám nacházející v centru Arles v jižní Francii . Saint Trophime Cloisters byl postaven v 11. - 12. století. Původně zde stál kostel, který byl postaven už v 8. století. Saint Trophime Cloisters je známy pro své sochy a jeho průčelí. Má vyřezávané klenby a sloupy. Nádherný je i hlavní vchod. Hlavní dveře Saint Trophime Cloisters jsou podobné se dveřmi z kostela St. Gilles. Na pilířích jsou postavy světců a apoštola. Nad dveřmi je průčelí znázorňující Poslední soud, obklopený symboly evangelistů. Mezi další skvosty patří západní portál. Je jedním z pokladů románského sochařství. Představuje příběh z Apokalypsy. Dále je Saint Trophime Cloisters rozdělen na čtyři galerie. Severní galerie byla postavena ve druhé čtvrtině 12. století. Naleznete zde např. rohový pilíř věnovaný sv. Trophime, patronce Arles a sloupy znázorňující výjevy z bible. Ve východní galerii postavené koncem 12. století naleznete gotické prvky a symboly z evangelia. Jižní galerie byla postavena mezi lety 1380 – 1390. Je postavena v gotickém slohu s lomenými oblouky a zajímavými klenbami. Poslední západní galerie byla postavená okolo roku 1375. Tato galerie je věnovaná náboženským postavám a scénám. V roce 1981 byl Saint Trophime Cloisters zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Informace a fakta

GPS: 43.6764, 4.6274
Nadmořská výška: 20 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:23:10

Saint Trophime Cloisters: Recenze

Saint Trophime Cloisters prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Arles (0km)Fontvieille (9km)Paradou (13km)Saint-Gilles (16km)Saint-Martin-de-Crau (15km)Albaron (14km)Les Baux-de-Provence (15km)Mouriès (20km)Tarascon (15km)

Webmap: 1 2 3