TIXIK.cz » Města » Francie » Azurové pobřeží » Saint-Rémy-de-Provence

Saint-Rémy-de-Provence - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Saint-Rémy-de-Provence: Hlídač pokojů
Saint-Rémy-de-Provence Mapa Mapa hotelů Saint-Rémy-de-Provence

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Saint-Rémy-de-Provence, Penziony v Saint-Rémy-de-Provence, Luxusní ubytování v Saint-Rémy-de-Provence, Levné ubytování v Saint-Rémy-de-Provence, Apartmány v Saint-Rémy-de-Provence, Saint-Rémy-de-Provence: Fotografie

Doporučené hotely Saint-Rémy-de-Provence


Zobrazit všechny »Saint-Rémy-de-Provence: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Saint-Rémy-de-Provence Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Saint-Rémy-de-Provence a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Fontaine NostradamusFontány0.1km
Rocher des Deux TrousKopce3km
Tour de guetVěže4km
Letiště Le Mazet De RomaninLetiště5km
AlpillesHory4km
Vue sur les Baux-de-ProvenceVyhlídky5km
Table d'OrientationVyhlídky7km
Zámek BauxHrady a zámky6km
Ecole CommunaleŠkoly9km
Le MicocouliersKempy7km
Zoopark L'Arc en CielZoo10km
Arboretum du BadonVyhlídky10km
Romarins MunicipalKempy8km
Montauban CastleHrady a zámky12km
Frigolet AbbeyOpatství11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:42:07, WWW stránky:

Saint-Rémy-de-Provence je malebné historické město ve Francii . Nachází se v jižní části země, v departementu Bouches-du-Rhône, cca 20 km jižně od Avignonu . V současnosti zde žije okolo 11 000 obyvatel. Saint-Rémy-de-Provence láká návštěvníky na širokou nabídku kulturních i sportovních aktivit.

O městě

Saint-Rémy-de-Provence je bránou do pohoří Alpilles. Zajímavostí je, že se tu také narodil Nostradamus. Trhové město Saint-Rémy-de-Provence je plné kaváren, starobylých kašen, klášterů a kaplí. Působivé jsou i zdejší hotely z 18. století, které jsou dnes většinou proměněny na galerie či muzea. Zajímavá je také místní křížová chodba z 12. století a Musée des Aromes de Provence, které je věnováno tradičnímu pěstování bylin.

Aktivity a okolí

Okolí města Saint-Rémy-de-Provence je vhodné pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky. Je tu totiž mnoho stezek, které vedou krásnou krajinou. Krásu okolí dokazuje i fakt, že v posledním roce svého života, zde Vincent van Gogh namaloval přes 150 pláten. Ty si můžete prohlédnout v Centre d´Art Présence Van Gogh v Hôtel Estrine. Po okolí se také můžete projet i na koni či si zarybařit. 1 km na jih od města Saint-Rémy-de-Provence se pak nachází antický Augustův oblouk z roku 20 př.n.l., který je zdobený reliéfy zobrazujícími dobytí Galie Césarem. Hned vedle je mausoleum des Jules. Naproti se rozkládá důležité galorománské místo Glanum, které leželo na starověké cestě Via Domitia, která spojovala Itálii se Španělskem .

Turistické služby

Saint-Rémy-de-Provence disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Mezi oblíbené podniky patří restaurace ArteModa Cinecitta, Grain de Sel, L'Olivade, Le Gaulois a Restaurant Gastronomique de l'Hostellerie du Vallon de Valrugues. Ve městě se jinak nachází také řada butiků. Saint-Rémy-de-Provence jak již bylo zmíněno hostí během roku celou řadu kulturních akcí. Jedním z nejznámější festivalů je "Festival světla" (La fête de la lumière) . Pravidelně se tu také konají umělecké a řemeslné trhy.

Doprava

Saint-Rémy-de-Provence je nejlépe dostupné autem. Dostat se sem dá po silnici č. D99, D5 nebo D571. Nejbližší mezinárodní leštiště Nîmes-Alès-Camargue-Cévennes Airport se nachází v Nîmes , které je vzdálené cca 30 km.

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
rodiště významných osobností
mírné klima

Proti

příliš mnoho turistů

Vhodné pro

poznávání historie

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 43.7885, 4.8317
Nejbližší letiště: Letiště Avignon-Caumont, 20 km
Pobřeží: Baleárské moře, 31 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 11:46:05

Saint-Rémy-de-Provence: Recenze

Saint-Rémy-de-Provence prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Saint-Rémy-de-Provence (0km)Les Baux-de-Provence (6km)Eyragues (6km)Graveson (8km)Saint-Andiol (11km)Paradou (9km)Fontvieille (12km)Tarascon (14km)Châteaurenard (11km)

Webmap: 1 2 3