TIXIK.cz » Francie » Midi-Pyrénées » Moissac » Saint-Pierre

Saint-Pierre - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Saint-Pierre: Hlídač pokojů
Saint-Pierre Mapa Mapa hotelů Saint-Pierre

Saint-PierreSaint-Pierre

Související témata

Saint-Pierre: Fotografie

Doporučené hotely Saint-Pierre


Zobrazit všechny »


Saint-Pierre: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Saint-Pierre Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Saint-Pierre a doprava
Roman Amphitheatre Toulouse59km
Canal du Midi62km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 14:08:21

Saint-Pierre je klášter z 12.století ve Středních Pyrenejích v oblasti Tarn-et-Garonne ve Francii . Významný klášter Moissacského opatství je proslulý jedinečně zdobeným portálem a tympanonem. Klášter Saint-Pierre je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, a leží na Svatojakubské cestě.

Reliéfy v portálu a tympanonu

Když byly dokončeny práce na klášteře, uvažoval opat Ansquitil o postavení věžovité předsíně v místech, kde byl u západního portálu nynější tympanon (trojúhelníková plocha jako výplň nadpraží) . Když zemřel, byl tento sochařský soubor mezi lety 1125 a 1131 přenesen na jižní průčelí. Plocha pokrytá sochami byla zvětšena. Rozsáhlý tympanon je široký 6,55 metru a je chráněn širokým ostěním. Je na něm zobrazena apokalyptická vize ze IV. kapitoly Zjevení svatého Jana, ohlašující konec světa. Kladí pod tympanonem je vyzdobeno růžicemi obtočenými provazy, které vycházejí z tlamy dvou zrůd po stranách. Od svého rozšíření až do 12.století křesťanství neprojevuje zájem o sochařství, dává přednost liturgickým knihám nebo mozaikové výzdobě. Moissac je výjimečný právě novým přístupem křesťanství k sochařskému umění. Moissacký sochař pracuje s objemem, proporcemi a vytváří silný dojem životnosti. To do té doby nebylo běžné. Návštěvník má tedy možnost setkat se s jedinečným sochařským pojetím.

Praktické informace

Klášter Moissac je samostatné státní muzeum, nicméně stále využíván jako římsko-katolický chrám. Moissac je snadno přístupný, nachází se asi 70 km severně od Toulouse .


Informace a fakta

GPS: 44.1019, 1.1206
Nadmořská výška: 70 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:18

Saint-Pierre: Recenze

Saint-Pierre prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Moissac (2.9km)Meauzac (10km)Saint-Nicolas-de-la-Grave (9km)Montauban (21km)Lamagistère (24km)Molières (22km)Lauzerte (17km)Bressols (23km)Dunes (28km)

Webmap: 1 2 3