TIXIK.cz » Ostrovy » Francie » Azurové pobřeží » Alpes-Maritimes » Saint Honorat Island

Saint Honorat Island - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Saint Honorat Island: Hlídač pokojů
Saint Honorat Island Mapa Mapa hotelů Saint Honorat Island

Související témata

Saint Honorat Island: Fotografie

Doporučené hotely Saint Honorat Island


Zobrazit všechny »Saint Honorat Island: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Saint Honorat Island Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Saint Honorat Island a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ostrovy, Aktuální čas: 10:42:18

Saint Honorat Island je druhým největším ostrovem souostroví Lérins. Leží asi 1 km od pobřeží Francouzské riviéry u města Cannes . Ostrov Saint Honorat Island byl osídlen již v 5. století našeho letopočtu. Bylo to díky sv. Capraisovi, který se zde rozhodl žít jako poustevník, ale jeho učňové jsem za ním okamžitě přišli, a tak zde byla v roce 427 započata stavba kláštera. V pozdějších letech byl tedy ostrov Saint Honorat Island domovem pro velkou komunitu mnichů. Tento klášter včetně kostela se zachoval až dodnes a je nejvýznamnější památkou na ostrově. Určitě i nejcennější památkou celého souostroví Lérins. Ve středověku byl klášter významný poutním místem. Bohužel v roce 1635 byl napaden Španěly, kteří získali na dva roky nadvládu nad ostrovem Saint Honorat Island. I přes to, že se po 2 letech vrátil klášter Francouzům, mniši stále trpěli pravidelnými útoky od Španělů, až tu zůstali jen 4 mniši. Po Francouzské revoluci se klášter stal majetkem státu Francie a byl prodán tehdejší slavné a bohaté herečce Mademoiselle de Sainval, která zde žila 20 let. Poté klášter koupil biskup Fréjus, který usiloval o obnovení místní mnišské komunity. To se mu podařilo. Klášter je dnes domovem 30 cisterciáckých mnichů, a je vyhledávanou turistickou atrakcí. Mniši zde vydělávájí na prodeji vína či medu vyrobeného na ostrově. Některé části kláštera ale nejsou pro veřejnost přístupné. Ostrov Saint Honorat Island je spojen pravidelnou lodní linkou. Návštěvníkům ostrova se doporučuje vzít si na ostrov skromnější šaty a taky se zde nesmí kouřit.

Informace a fakta

GPS: 43.5076, 7.0464
Nadmořská výška: 8 m
Na jaké vodě ostrov leží?:
Rozloha ostrova (km2):
Je ostrov obydlený?:
Jak ostrov vznikl?:
Tvar ostrova:
Jaký je reliéf ostrova?:
Je pobřeží členité?:
Vede sem cesta z pevniny?:
Vede sem most ze sousedního ostrova?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 12:51:41

Saint Honorat Island: Recenze

Saint Honorat Island prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Cannes (6km)Mandelieu-la-Napoule (10km)Vallauris (8km)Juan-les-Pins (8km)Le Cannet (8km)Antibes (10km)Mougins (10km)Pégomas (13km)Auribeau-sur-Siagne (15km)

Webmap: 1 2 3