TIXIK.cz » Paříž » Saint Chappell

Saint Chappell - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Saint Chappell: Hlídač pokojů
Saint Chappell Mapa Mapa hotelů Saint Chappell

Související témata

Saint Chappell: Fotografie

Doporučené hotely Saint Chappell


Zobrazit všechny »Saint Chappell: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Saint Chappell Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Saint Chappell a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kaple, Aktuální čas: 22:14:58, Adresa: 2 Boulevard du Palais, 75001 Paris, Francie

Saint Chappell je gotická kaple. Nachází se na Île de la Cité v centru Paříže , v blízkosti stanice metra Cité, ve Francii . Kaple Saint Chappell byla postaven Louisem IX v roce 1240. Postavil jí kvůli drahým artefaktům, které na rozdíl od většiny současníků nakoupil při své cestě ze Svaté Země. Tyto artefakty zde umístil. Jde o Kristovu korunou s trním, obraz Edessa a třicet dalších relikvií Krista. Všechny tyto artefakty ho stály 140 000 livers. Livers je jedna z mnoha měn, která byla používaná ve Francii ve středověku. Královská kaple je nejlepší příklad nově rozvinuté fáze gotického stylu s názvem Rayonnant. Ten má v lidech vyvolávat pocit beztíže. Architektem Saint Chappell je Petr z Montereau. Za nejkrásnější vizuální aspekty kaple se považují vitráže. Pocházejí z 15. století a svou bohatou výzdobou jsou jedněmi z nejvzácnějších vitráží na celém světě. Nynější kaple stojí přímo na nižší kapli, která sloužila jako farní kostel pro všechny obyvatele paláce. Kaple Saint Chappell má tedy dvě patra. Od roku 1862 je kaple Saint Chappell národní kulturní památka.

Informace a fakta

GPS: 48.8555, 2.3448
Nadmořská výška: 45 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:22:37

Saint Chappell: Recenze

Saint Chappell prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Paříž (0.5km)Bougival (15km)Argenteuil (13km)Louveciennes (17km)Le Port-Marly (17km)Jouy-en-Josas (16km)Chelles (18km)Champs-sur-Marne (19km)Bailly (19km)

Webmap: 1 2 3