TIXIK.cz » Španělsko » Barcelona » Sagrada familia

Sagrada familia - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sagrada familia: Hlídač pokojů
Sagrada familia Mapa Mapa hotelů Sagrada familia

Související témata

Sagrada familia: Fotografie

Doporučené hotely Sagrada familia


Zobrazit všechny »Sagrada familia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sagrada familia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sagrada familia a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Barcelona Architecture Walks1km
Díla Antonia Gaudího2km
Katedrála sv. Eulálie2km
Biciclot, SCCL3km
SphereMania Barcelona4km
Montjuïc5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Chrámy, Aktuální čas: 15:21:09, Adresa: Carrer de Provença, 450, 08025 Barcelona, Španělsko

Sagrada familia je unikátní chrám ve Španělsku. Stal se světoznámým symbolem města Barcelona . Chrám Sagrada familia naleznete u křižovatky ulic Carrer de Provenca a Carrer de la Marina.

Nedokončený chrám

Sagrada familia je životním dílem geniálního katalánského architekta, který se jmenoval Antoni Gaudí (1852–1926). Základní kámen chrámu byl položen roku 1882. Sagrada familia zůstává stále nedokončená kvůli náhlému úmrtí Gaudího. Konečnou podobu by měla mít roku 2026. Přesto tento chrám patří mezi velmi vyhledávaná stavební díla.

Architektura Sagrada familia

Spirálovité věže jsou pokryté abstraktními vzory mozaiky z benátského skla a zakončené náboženskými symboly a křížem. Do některých věží chrámu Sagrada familia je možný výstup po točitých schodech. Nahoře se nabízí výhled na Barcelonu. Nejvyšší dokončená věž měří 170 m.

Symbolika stavebních prvků

Sagrada familia má mít v konečném stádiu až 18 věží symbolizujících dvanáct apoštolů, čtyři evangelisty, Pannu Marii a Ježíše Krista. Fasáda katedrály má znázorňovat zrození, umučení a zmrtvýchvstání Ježíše Krista.

Praktické informace

Pro návštěvníky je přístupná dokončená část chrámu a malé muzeum katedrály. Jsou zde uložené makety a kresby zobrazující historii a Gaudího plány. Vstupní poplatek je přibližně 8€ (2010). Sagrada familia je otevřena denně od 9 do 18 hod (říjen až březen) a od 9 do 20 hod (duben až září). V přilehlém parku najdete stánky s občerstvením a suvenýry.


Informace a fakta

GPS: 41.4038, 2.1744
Nadmořská výška: 46 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:25:08

Sagrada familia: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22911.10.2010 14:08:25
Symbolika celé katedrály i jednotlivých detailů je samozřejmě daleko složitější, plná symbolů a jistě není účelem je zde vypisovat. Jde opravdu o jedinečné dílo jedinčného autora, jehož osud byl velmi pohnutý. Na to, jak vytvořil jedinenčé dílo (nejen Sagrada Familia) , tak byl velmi skromným člověkem a když ho v roce 1926 přejela tramvaj, zjistilo se až po několika dnech, že onen ošuntělý muž, který leží v márnici, je onen architekt, jací se rodí jednou za sto let. Myslím však, že by nebyl nadšen, jak se z jeho díla, kde měli lidé rozjímat a všechno odkazovalo k tomu, co člověka přesahuje, stala pouťová atrakce. Bohužel, turismus už je takový.
Několik praktických rad: Nejsem si jistá, ale myslím, že vstupné už činí víc než jen těch 8 euro. Na věž jede i výtah, ale stojí se zde fronty (15-30 minut, v exponovaných časech i hodina) . Kdo ale nemůže na nohy, vyplatí se, aby to nevzdal. Nejen kvůli výhledu, ale hlavně kvůli detailům a těm mozaikám, které se ze země jeví jen jako barevné ksvrny, ale jde opravdu o jedinčné symboly (holubice, stromy, apod.)
 Aura: 57Recenze: 7624.4.2011 21:39:08
Pokud se někdo vydá na Sagrada familia musí se obrnit trpělivostí. Neboť takový nápad mají všichni návštěvníci. Jestli ji opravdu chcete navštívit, přivstaňte si, aby jste nemuseli čekat několik hodin. Připravte se, že když půjde dovnitř bude se cítit jako na staveništi. Na jedné straně totiž katedrálu renovují a na druhé ji už dostavují. Když stojíte přímo pod ní,pohled je nepřehledný (je to pro mě velice obtížné vyjádřit slovy) , proto pohled na katedrálu je nejhezčí z dálky. Rada na závěr- obrňte se trpělivostí a pozor na peníze a doklady. okolí katedrály je příznivé pro kapsáře a jiná stvoření.

Města a obce v okolí

Barcelona (1.4km)L'Hospitalet de Llobregat (7km)Badalona (8km)Tiana (12km)Alella (14km)Corbera de Llobregat (20km)Begues (22km)Sabadell (17km)Cabrils (21km)