TIXIK.cz » Dánsko » Sjaelland » Sagnlandet Lejre

Sagnlandet Lejre - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sagnlandet Lejre: Hlídač pokojů
Sagnlandet Lejre Mapa Mapa hotelů Sagnlandet Lejre

Související témata

Sagnlandet Lejre: Fotografie

Doporučené hotely Sagnlandet Lejre


Zobrazit všechny »Sagnlandet Lejre: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sagnlandet Lejre Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sagnlandet Lejre a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 01:18:41, WWW stránky:

Sagnlandet Lejre známé také jako Lejre Forsøgscenter je experimentální archeologické centrum v Dánsku . Nachází se severní části ostrova Zealand, cca 13 km západně od Roskilde .

O Sagnlandet Lejre

Sagnlandet Lejre je opravdu fascinující místo, které bylo prvním centrem studia pravěkých a historických technik na světě. Centrum bylo založeno v roce 1964 Hansem Ole Hansenem. V současnosti ho ročně navštíví více než 60 000 lidí. V Sagnlandet Lejre se snaží několik nadšenců ověřovat starověké technologie. Například zjišťují kolik lidí je třeba k postavení dolmenu, jaké rostliny se mohly používat k barvení oblečení a mnoho dalšího. Celé centrum Sagnlandet Lejre je umístěno v krásném prostředí a vede přes něj cca 3 kilometry dlouhá trasa. Po ní projdete např. kolem tržiště z dob Vikingů, pravěkých pohřebních mohyl, pole se starověkými plodinami a dostanete se i k obětním bažinám. Děti mají rádi také vratké mosty z kulatiny či labyrint vyznačený kameny na vrcholku kopce, z kterého je krásný výhled do okolí. Děti si ale mohou v Sagnlandet Lejre užít i v Údolí ohňů, kde si mohou vyzkoušet, zda dokážou rozdělat oheň pomocí třecích dřívek nebo křesadla, pádlovat na kanoi vydlabané z kmene stromu, upéci chlebovou placku či nasekat dříví sekyrkou z doby železné. Celé rodiny se pak v Sagnlandet Lejre mohou na několik dnů ubytovat ve vesnických stavení z 19. století nebo do vesnice “Letora“ z doby železné. Mohou si tak vyzkoušet jak se žilo lidem minulosti.

Praktické informace

Sagnlandet Lejre je otevřen většinou od konce dubna do konce září. Otevírací hodiny se však často mění, proto je vhodné se podívat na oficiální stránky centra. Od konce června do půlky srpna je otevřeno denně od 10 do 17 hodin. Vstupné stojí 125 DKK pro dospělé a 85 DKK pro děti (4-11 let) .


Informace a fakta

GPS: 55.616, 11.9454
Nadmořská výška: 58 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:39

Sagnlandet Lejre: Recenze

Sagnlandet Lejre prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Svogerslev (4.9km)Roskilde (9km)Viby (9km)Hedehusene (16km)Holbæk (18km)Karlslunde (20km)Tåstrup (22km)Greve Strand (23km)Ringsted (21km)

Webmap: 1 2 3