TIXIK.cz » Města » Vietnam » Sa Pa

Sa Pa - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sa Pa: Hlídač pokojů
Sa Pa Mapa Mapa hotelů Sa Pa

Sa PaSa Pa

Související témata

Sa Pa - satelitní mapa, Sa Pa: Fotografie

Doporučené hotely Sa Pa


Zobrazit všechny »


Sa Pa: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sa Pa Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sa Pa a doprava
Sa Pa CathedralKatedrály1km
FansipanHory10km
Fan Si PanHory10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:49:30

Sa Pa patří mezi asi pět turisticky exponovaných míst Vietnamu. Nachází se v provincii Lao Cai na severozápadě Vietnamu . Hlavním turistickým lákadlem je tamní život takzvaných horských kmenů, tedy Vietnamských národnostních menšin. Klidné místo bylo v 19. století oázou pro francouzské důstojníky, kteří se v Sa Pa léčili z neduhů. Od roku 1920 investovalo do oblasti v okolí Sa Pa několik bohatých obchodníků. Druhá světová válka bohužel zničila mnoho z koloniálního architektonického dědictví oblasti, nicméně dodnes je v ní francouzský urbanismus na některých místech patrný.

Historie

Oblast okolí Sa Pa byla pravděpodobně původně osídlena kmeny H´mongů a Yaoů, ale také Taii a Giaii. Ve Vietnamu majoritní kmeny Kinhů (Vietů) nikdy severní území, které leží ve stínu Phan-Xi-Păngu (Fansipan, 3 143 m n.m.) , neosidlovaly. Vrchol Fansipanu byl v 80. letech 19. století jediným zaneseným bodem na francouzských mapách Indočíny, které zabíraly oblast Sa Pa (francouzsky Cha Pa) . Hranice mezi Tonkinem (pohoří Tonkinských Alp) a Čínou byly definitivně určeny v letech 1894 – 1896 a Sa Pa tehdy spadalo pod francouzskou správu. V roce 1912 bylo v Sa Pa postaveno vojenské sanatorium pro důstojníky.

Specifická kultura

Ve vesničkách roztroušených na úbočí hřebenů Tonkinských Alp, až tři tisíce vysokého severovietnamského pohoří, žijí hlavně příslušníci menšiny H´mong. Chodí oděni v pestře vyšívaných šatech a v uších jim visí masivní stříbrné náušnice. Velice zajímavé jsou zvyky místních etnik, navzdory tomu, že vietnamská vláda vyvíjí maximální úsilí, aby alespoň v některých oblastech rozdíly mezi kulturami vymizely. To se jí daří ve středním a jižním Vietnamu, severní, a především oblast Sa Pa, zůstávají specifické.

Doprava

Do Sa Pa se dostanete z Lao Cai po dálnici 4E. Lao Cai je dostupné buď z Číny, nebo lépe vlakem z Hanoje. Vlak z Hanoje do Lao Cai odjíždí každý večer ze stanice na ulici Le Duan (č.p. 120) . Vlak je druhý den ráno v Lao Cai. Do Lao Cai jezdí také Victoria Express, naprosto komfortní vlak, který zaručuje pohodlné cestování. Je vybaven stylovým restaurantem a samozřejmostí jsou spací vozy. Vlaky zpravidla odjíždějí kolem osmé hodiny večer (UTC + 7 G) .

Ubytování

V Lao Cai, asi 10 kilometrů od Sa Pa, se nachází množství luxusních hotelů. Nejproslulejším a nejluxusnějším je Chau Long Sapa I Hotel v centru města. Luxusní hotel nabízí obchodní centrum, samozřejmostí je restaurant, salon a zajištění průvodců pro přínosné výlety do okolí městečka. Dalším hotelem v oblasti je Sapa Starlight Hotel, dvouhvězdičkový bratr výše popsaného hotelu, který k již uvedeným službám nabízí například půjčovnu kol či jakousi „školku“ pro domácí mazlíčky, kteří cestují s vámi. Pětihvězdičkový hotel Chau Long Sapa II Hotel na ulici Dong Loi je naprostou špičkou v sa Paských hotelích, samozřejmostí je WiFi, bazén, aircondition, a kromě již popsaných vymožeností také pokoje s terasami.


Informace a fakta

GPS: 22.3404, 103.8342
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:17:43

Sa Pa: Recenze

Sa Pa prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí