TIXIK.cz » Španělsko » Sa Calobra

Sa Calobra, Španělsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Sa Calobra: Hlídač pokojů
Sa Calobra Mapa Mapa hotelů Sa Calobra

Související témata

Sa Calobra: Fotografie

Doporučené hotely Sa Calobra


Zobrazit všechny »Sa Calobra: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Sa Calobra Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Sa Calobra a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Technické památky, Aktuální čas: 00:45:23

Sa Calobra se jmenuje jednak čtrnáctikilometrová serpentinová silnice, která sjíždí k moři z nadmořské výšky téměř 1000 m, jednak malé přímořské městečko Sa Calobra na jejím konci. Nachází se na západním pobřeží ostrova Mallorca , patřícího Španělsku , v pohoří Sierra de Tramuntana.

Zatáčka 360 stupňů

Silnice nazývaná Sa Calobra je považována za jednu z nejzajímavějších cest Středozemí. Vine se po uměle nasypaných rampách nebo vyhloubených plošinách na úbočích skal. Za zvláštnost se považuje 360stupňová zatáčka, která díky mostu podjede sama sebe. Právě proto silnice dostala název Sa Calobra, což v překladu znamená had.

Městečko Sa Calobra

Na samém konci silnice vzniklo v malé mořské zátoce městečko Sa Calobra, pyšnící se nádhernou oblázkovou pláží. V městečku nalezneme několik restaurací, obchůdků se suvenýry, ale hlavně krásnou přírodu.

Kaňon Torrent

Městečko Sa Calobra je též výchozím bodem pro vstup do kaňonu Torrent de Pareis, k němuž se dostaneme dvěma uměle vyhloubenými tunely ve skále. Sa Calobra je také významným turistickým přístavem, odkud se vyplouvá na plavby po západním pobřeží ostrova.


Informace a fakta

GPS: 39.8458, 2.7969
Nadmořská výška: 72 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:25:08

Sa Calobra: Recenze

Sa Calobra prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Fornalutx (8km)Sóller (11km)Caimari (12km)Selva (13km)Moscari (15km)Campanet (16km)Búger (19km)Lloseta (16km)Inca (17km)

Webmap: 1 2 3