TIXIK.cz » Města » Řešov

Ubytování Řešov, hotely Řešov

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Řešov: Hlídač pokojů
Řešov Mapa Mapa hotelů Řešov

Související témata

Satelitní mapa Řešova, Penziony v Řešově, Autopůjčovny v Řešově, Luxusní ubytování v Řešově, Levné ubytování v Řešově, Apartmány v Řešově, Řešov - počasí, Řešov: Fotografie

Doporučené hotely Řešov


Zobrazit všechny »Řešov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Řešov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Řešově, Plánovač výletů, Řešov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:41:07, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.0364, 21.9996
Nadmořská výška: 207 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 15:03:22

Řešov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:52:41
Řešov je významné město v jihovýchodní části Polska . V současnosti zde žije okolo 180 000 obyvatel. Město je vyhledávané turisty pro svá zajímavá muzea a opravené historické centrum.

Historie

První zmínka o městě pochází z roku 1354, kdy obdrželo od krále Kazimíra Velikého městská práva. Bylo důležitým bodem na obchodní cestě do Maďarska.
Během 2. světové války přišel Řešov o židovskou komunitu, která v té době tvořila třetinu obyvatel města. Většina zdejších Židů skončila v koncentračním táboře Bełżec .

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti ve městě patří hrad Řešov původně ze 16. století. Palác Lubomirských z 18. století nechal postavit jeden z nejvýznamnějších rodů Polska té doby. Navštěvovaný je cisterciácký kostel s bohatou výzdobou nebo Staroměstská synagoga, ve které je umístěna expozice o historii zdejších Židů. V Novoměstské synagoze se nachází umělecká galerie. Na Rynku, což je hlavní náměstí, stojí krásná radnice ze 16. století a pomník polského patriota Tadeusze Kościuszka (1746-1817).

Turistická trasa podzemím Řešov

Poměrně novou atrakcí v Řešově je 213 m dlouhá turistická trasa vedoucí zdejším podzemím. Propojuje 34 starých sklepů z 15. až 20. století. Prohlídka podzemních prostor začíná každou půlhodinu a to denně mimo pondělky většinou od 9 do 17 hodin.

Muzea a galerie

Řešov je vyhlášený také díky svým muzeím a galeriím. Mezi nejznámější muzea patří Národopisné muzeum, Muzeum města Rzeszów a Diecézní muzeum. Mezi oblíbené galerie pak patří galerie "Szajna", galerie "Pod Ratuszem", galerie "z Podwórza" a fotogalerie "OPe".

Města a obce v okolí

ŘešovTrzebownisko (5km)Zaczernie (6km)Świlcza (8km)Rudna Mała (7km)Kraczkowa (12km)Jasionka (10km)Czudec (15km)Łańcut (17km)

Webmap: 1 2 3