TIXIK.cz » Města » Polsko » Podkarpatsko » Řešov

Ubytování Řešov, hotely Řešov

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Řešov: Hlídač pokojů
Řešov Mapa Mapa hotelů Řešov

Související témata

Největší města v Polsku, Satelitní mapa Polska, Satelitní mapa Řešova, Penziony v Řešově, Autopůjčovny v Řešově, Luxusní ubytování v Řešově, Levné ubytování v Řešově, Apartmány v Řešově, Řešov - počasí, Řešov: Fotografie

Doporučené hotely Řešov


Zobrazit všechny »Řešov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Řešov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Řešově, Plánovač výletů, Řešov a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Kostel Svatého kříže RzeszowNáboženství0.2km
Muzea0.2km
Municipal TheatreDivadla0.3km
Rzeszowskie Piwnice. Muzeum Historii Miasta RzeszoMuzea0.4km
Sąd WojewódzkiSoudy0.4km
Rzeszów FilharmonicDivadla0.6km
Bwa Art GalleryGalerie0.6km
Nowy Świat Shopping CentreShopping2km
Bankomat PekaoBanky3km
Zespół Szkół SamochodowychŠkoly2km
Rzeszów Power StationElektrárny4km
Zespół Szkół RolniczychŠkoly4km
Bankomat EuronetBanky5km
Rzeszów-Jasionka AirportLetiště8km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:29:11, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

železniční
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 50.0364, 21.9996
Nadmořská výška: 207 m
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 15:03:22

Řešov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 9:52:41
Řešov je významné město v jihovýchodní části Polska . V současnosti zde žije okolo 180 000 obyvatel. Město je vyhledávané turisty pro svá zajímavá muzea a opravené historické centrum.

Historie

První zmínka o městě pochází z roku 1354, kdy obdrželo od krále Kazimíra Velikého městská práva. Bylo důležitým bodem na obchodní cestě do Maďarska.
Během 2. světové války přišel Řešov o židovskou komunitu, která v té době tvořila třetinu obyvatel města. Většina zdejších Židů skončila v koncentračním táboře Bełżec .

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti ve městě patří hrad Řešov původně ze 16. století. Palác Lubomirských z 18. století nechal postavit jeden z nejvýznamnějších rodů Polska té doby. Navštěvovaný je cisterciácký kostel s bohatou výzdobou nebo Staroměstská synagoga, ve které je umístěna expozice o historii zdejších Židů. V Novoměstské synagoze se nachází umělecká galerie. Na Rynku, což je hlavní náměstí, stojí krásná radnice ze 16. století a pomník polského patriota Tadeusze Kościuszka (1746-1817).

Turistická trasa podzemím Řešov

Poměrně novou atrakcí v Řešově je 213 m dlouhá turistická trasa vedoucí zdejším podzemím. Propojuje 34 starých sklepů z 15. až 20. století. Prohlídka podzemních prostor začíná každou půlhodinu a to denně mimo pondělky většinou od 9 do 17 hodin.

Muzea a galerie

Řešov je vyhlášený také díky svým muzeím a galeriím. Mezi nejznámější muzea patří Národopisné muzeum, Muzeum města Rzeszów a Diecézní muzeum. Mezi oblíbené galerie pak patří galerie "Szajna", galerie "Pod Ratuszem", galerie "z Podwórza" a fotogalerie "OPe".

Města a obce v okolí

ŘešovTrzebownisko (5km)Zaczernie (6km)Świlcza (8km)Rudna Mała (7km)Kraczkowa (12km)Jasionka (10km)Czudec (15km)Łańcut (17km)

Webmap: 1 2 3