Rýzmberk - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rýzmberk: Hlídač pokojů
Rýzmberk Mapa Mapa hotelů Rýzmberk

RýzmberkRýzmberk

Související témata

Rýzmberk: Fotografie

Doporučené hotely Rýzmberk


Zobrazit všechny »


Rýzmberk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rýzmberk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rýzmberk a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Zámek ChudeniceHrady a zámky12km
Hrad a zámek KlenováHrady a zámky17km
Hrad a zámek Horšovský TýnHrady a zámky15km
PajrekHrady a zámky16km
Vodní hrad ŠvihovHrady a zámky20km
Lichteneck Castle RuinsHrady a zámky22km
Runding CastleHrady a zámky29km
Hrad VelharticeHrady a zámky31km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 12:04:41, Nadmořská výška: 653m, Adresa: Rýzmberská, 345 06 Kdyně, Česká republika

Zřícenina hradu Rýzmberk se nachází v těsné blízkosti obce Kdyně v západní části České republiky . Rýzmberk je spravován Klubem českých turistů a veřejnosti přístupný v měsících červen - srpen denně krom pondělí od 10:00 do 16:00.

Z historie hradu

Hrad Rýzmberk nechal vybudovat Přemysl Otakar II. v druhé polovině 13. století. Byl součástí linie Přemyslovských obranných bodů a měl střežit zemskou obchodní stezku do Bavorského Řezna. Hrad byl vystavěn na vrcholu stejnojmenného kopce, který se vyznačuje příkrými svahy, které spolu s valem a příkopem měly zajistit nedobytnost. Nestalo se tak a hrad byl dobyt hned několikrát. Jeden z nejhorších zásahů utrpěl za třicetileté války, kdy ho roku 1641 dobyli Švédové. Z hradu se stala postupem času zřícenina, jejíž podobu začal upravovat až v 19. století Jan Filip Stadion. V letech 1847 - 48 zde byla vybudována nová čtyřhranná vyhlídková věž a výletní restaurace. Místo poté přitahovalo mnoho návštěvníků, mimo jiné i mnoho umělců, kteří se nechali inspirovat zdejší atmosférou. Mezi nimi byla i francouzská spisovatelka George Sand (Rýzmberk zaznamenala v románu Consuela) . V letech 1935-36 byl v hradním komplexu vybudován amfiteátr, který se stal dějištěm známých festivalů. Koná se tam např. Rýzmberské divadelní léto a trampský a country festival Rýzmberský hradní guláš.


Informace a fakta

GPS: 49.4066, 13.0308
Nadmořská výška: 653 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:46:16

Rýzmberk: Recenze

Rýzmberk prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kdyně (1.9km)Domažlice (8km)Všeruby (8km)Babylon (12km)Klenčí pod Čerchovem (16km)Nýrsko (15km)Horšovský Týn (15km)Klatovy (19km)Staňkov (17km)

Webmap: 1 2 3