TIXIK.cz » Polsko » Slezsko » Katovice » Rynek v Katovicích

Rynek v Katovicích - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rynek v Katovicích: Hlídač pokojů
Rynek v Katovicích Mapa Mapa hotelů Rynek v Katovicích

Rynek v KatovicíchRynek v Katovicích

Související témata

Rynek v Katovicích: Fotografie

Doporučené hotely Rynek v Katovicích


Zobrazit všechny »


Rynek v Katovicích: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rynek v Katovicích Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rynek v Katovicích a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Slezské planetárium4km
Uhelný důl Wujek7km
Budova Slezské opery v Bytomi12km
Klub Pomarańcza48km
Klub Klimat48km
Lipnický dvůr49km
Kotarz64km
Tuł65km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 12:24:16

Rynek v Katovicích je bývalý městský trh, nacházející se v centru polských Katovic . Za německé okupace byl známý jako Friedrichsplatz. Je to jedno z hlavních náměstí v centru tohoto nádherného polského města, a dotváří hlavní jeho centrální "osu". Příslovečným rysem trhu je propletenec tramvajových tratí. Budovy na náměstí byly vystavěny v polovině 19. století. Za éry komunismu byly bohužel mnohé zbourány, a na jejich místech byly vystavěny stavby modernější. Od roku 2005 probíhají práce na renovaci náměstí. Náměstí má za sebou velmi bohatou historii, která se nevyhnula pruské okupaci, ani ničivým následkům Druhé světové války či komunistické nadvlády.

Historie

V druhé polovině 16.století, poblíž starého rybníka, nedaleko staré kovárn- na rohu dnešního náměstí a ulice Sv. Jana -se nacházel místní komunikační uzel, v podstatě křižovatka. Setkávalo se tam mnoho ulic. V roce 1686 Jan Mieroszewski z Myslowic a Rudolf J. Kamienski ze Świętochłowic uzavřeli dohodu ohledně sporných pozemků v okolí Katovic. Hostinec se tehdy nalézal u západního průčelí trhu. Hostinec byl založen před rokem 1816, a byla místem, na kterém se setkávala židovská komunita. V 50.letech 19.století zvěčnil toto místo ve své litografii německý grafik a rytec Ernest Wilhelm Knippel (1811 – 1900) . První plány na zbudování trhu vznikly v 50.letech 19.století. Autorem jednoho z těchto plánů byl Heinrich M. A. Nottenbohm, který náměstí umístil na hlavní městskou osu (Náměstí Svobody, Ulice 3.května, Varšavská ulice a ulice Plukovníka Emila Szramka) . V roce 1896 velda náměstím první úzkorozchodná trať. V letech 1906 – 1907 byla postavena budova Městského divadla, dnes sídlo Slezského divadla) . Na náměstí stojí budova obchodního domu Zenit, který kombinací komfortu a kvality jistě uspokojí i náročnější zákazníky. Staré náměstí se během času proměnilo v moderní centrum moderních Katovic.


Informace a fakta

GPS: 50.2592, 19.0217
Nadmořská výška: 268 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:41

Rynek v Katovicích: Recenze

Rynek v Katovicích prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Katovice (0.5km)Chorzów (6km)Bytom (13km)Dabrowa Górnicza (15km)Paniówki (17km)Zabrze (18km)Wyry (17km)Tychy (16km)Hlivice (26km)

Webmap: 1 2 3