TIXIK.cz » Regiony » Rychnovsko

Rychnovsko - ubytování, průvodce, mapa a plánovač výletů (okres Rychnov nad Kněžnou)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rychnovsko: Hlídač pokojů
Rychnovsko Mapa Mapa hotelů Rychnovsko

RychnovskoRychnovsko

Související témata

Rychnovsko: Fotografie

Doporučené hotely Rychnovsko


Zobrazit všechny »


Rychnovsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rychnovsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rychnovsko a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 22:42:19, Nadmořská výška: 395m

Rychnovsko je přihraničním okresem na pomezí České republiky a Polska. Téměř celé území okresu pokrývají Orlické hory, vrcholy dosahující i tisícimetrových výšek. Zbytek krajiny dotváří zvlněná pahorkatina orlického podhůří. Velká členitost oblasti, a drsnější podhorské a horské klima mělo vliv na slabší osídlení této oblasti. Přírodní krásy možná i díky tomu zůstaly zachovány. Vedle skvostných historických památek zde naleznete i velké množství příležitostí k aktivnímu odpočinku. CHKO Orlické hory a jejich podhůří jsou vyhlášenou rekreační oblastí.

Rychnov nad Kněžnou - centrum Rychnovska

První písemná zmínka o Rychnově je v listině Přemysla Otakara II. z 1. února 1258. Stojí zde renesanční zámek v jehož jedné části je umístěna obrazárna a další části slouží expozicím Muzea Orlických hor a Orlické galerii. Další významnou památkou je kostel Nejsvětější trojice, ve městě je židovský hřbitov a synagoga s Expozicí judaismu v Podorlicku. Je zde i Památník Karla Poláčka, autora veselých příběhu o partě chlapců Bylo nás pět, kterého nacisté zavraždili v koncentračním táboře. Za vidění stojí náměstí s radnicí, a určitě stojí za zmínku že v Rychnově je třetí největší zvon v Čechách - Zvon Kryštof.

Zajímavosti a města na Rychnovsku

Častolovice s renesančním zámkem a anglickým parkem, Opočno - zámek nedaleko města Dobruška, městečko Borohrádek, Rokytnice v Orlických horách se zámkem, souborem dřevěných domů na náměstí a nedalekou dělostřeleckou tvrzí Hanička, města Solnice, Týniště nad Orlicí a Kostelec nad Orlicí. Město Doudleby nad Orlicí se zámkem a soukromým Prvním vojensko-historickým muzeem pana Frosta, Muzeum krajky ve městě Vamberk, nebo nejvýznamnější rekreační středisko v oblasti Deštné v Orlických horách. Navštívit můžete zříceninu hradu Potštejn, nebo se krásným pohledem můžete potěšit na malé dřevěné rozhledně na Velké Deštné.

Informace a fakta

GPS: 50.2108, 16.278
Nadmořská výška: 395 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:44

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, lyžování, shopping, jízda na koni, rybaření, golf, lázeňství, safari
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: skály, hory

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Rychnovsko: Recenze

Rychnovsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rychnov nad Kněžnou (4.9km)Vamberk (10km)Kostelec nad Orlicí (11km)Opočno (13km)Dobruška (12km)Deštné v Orlických horách (12km)Rokytnice v Orlických horách (14km)Sedloňov (14km)Potštejn (14km)Kunvald (18km)Nové Město nad Metují (17km)Letohrad (25km)Náchod (24km)Česká Skalice (26km)Jaroměř (30km)Jablonné nad Orlicí (31km)Ústí nad Orlicí (27km)Velichovky (35km)Vysoké Mýto (30km)Hořičky (33km)Červený Kostelec (32km)Police nad Metují (36km)Litomyšl (38km)Lanškroun (41km)Luže (40km)Nové Hrady (41km)Broumov (42km)

Webmap: 1 2 3