TIXIK.cz » Města » Dánsko » Midtjylland » Ry

Ry - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ry: Hlídač pokojů
Ry Mapa Mapa hotelů Ry

Související témata

Největší města v Dánsku, Satelitní mapa Dánska, Satelitní mapa Ry, Ry: Fotografie

Doporučené hotely Ry


Zobrazit všechny »Ry: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ry Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ry a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Birkhede CampingKempy2km
Holmens CampingKempy2km
Gl. Rye Møllelaug og MuseumsforeningMuzea4km
Skanderborg MuseumMuzea5km
Laven StationVlaková nádraží5km
HimmelbjergetKopce5km
Øm AbbeyOpatství5km
Gemmel Rye TeltpladsKempy6km
Gammel Rye CampsiteMuzea6km
Veng AbbeyOpatství7km
Voer AbbeyOpatství7km
Sorring SkoleŠkoly10km
Sejs SkoleŠkoly10km
Sejs Bakker CampingKempy10km
Sorring LoddenhøjKopce10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:56:05, WWW stránky:

Ry je menší město v Dánsku . Leží v samém srdci tzv. “Jezerní oblasti“, která je ideálním místem pro aktivní dovolenou. V současnosti zde žije více než 5500 obyvatel. Město Ry láká návštěvníky na překrásnou okolní přírodu a nejrůznější aktivity.

Doprava

Ry je nejlépe dostupné autem, autobusem a vlakem. Autem se sem dostanete po silnici č. 445. Nejbližší letiště se nacházejí v Århusu (Aarhus Lufthavn) , který je vzdálený cca 35 km a ve Viborgu (Viborg Lufthavn) , který je vzdálený cca 50 km. Nejvýhodnější je ale využít mezinárodní letiště v Billundu , které je vzdálené cca 60 km od Ry. Do Ry se dostanete z Århusu i Silkeborgu vlakem, který jezdí každou hodinu. Ve všední dny můžete jet do Århusu a k Himmelbjergetu autobusem č. 311.

O Ry

Ry je hezké svěží město s krásným přístavem, kde jsou výletní lodě vyplouvající k jednomu z nejvyšších vrcholů v Dánsku, k Himmelbjergetu , půjčovna kanoí, stánek a přístaviště. Nejvýznamnější památkou ve městě je zdejší kostel. Turistické informační centrum naleznete ihned na vlakovém nádraží. Zde vám rádi poskytnou informace, co všechno lze dělat ve městě Ry a jeho okolí.

Lezení v Ry

Oblíbenou aktivitou v Ry je lezení. U města v lese totiž stával nejvyšší strom v Dánsku. Ten byl bohužel jednou vyvrácen vichřicí. Místní obyvatelé tak z něho udělali působivou atrakci na lezení, která je 44 m vysoká. Pokud chcete zdolat tento upravený strom a prohlédnout si z výšky celé okolí, informujte se v informačním centru v Ry. Lezení včetně zapůjčení výstroje vyjde na cca 125 DKK.

Turistika v Ry

V okolí Ry je hned několik značených stezek. Na své si tu tak přijdou i milovníci pěší turistiky. Nejoblíbenějším a nejhezčím výletem je 7 km dlouhá stezka na vrchol Himmelbjerget . Ta začíná v Ry a vede k dokům pod kopcem a pak nahoru až k rozhledně.

Cykloturistika v Ry

Podle mnohých ale poznáte nejlépe okolí Ry na kole. To si můžete půjčit v Ry Cykel v ulici Parallelevej 9B, tedy asi 1,5 km východně od hlavního nádraží. K dispozici je tu hněd několik zajímavých okruhů. Vydat se můžete např. ke Gammel Rye, kde můžete ve starém mlýně navštívit muzeum výroby dřeváků či do muzea Øm Kloster, což jsou ruiny starého kláštera, kde si můžete prohlédnout hrobky se skleněnými horními deskami, které odhalují skoro 800 let staré kosti biskupa Elafsena a dalších opatů. Oblíbeným cílem cyklistů je také malebná vesnička Boes či jezero Mossø, což je největší jezero v Jutsku.

Kanoistika v Ry

Milovníci vody se tu také nudit nebudou. Řeky a jezera v okolí Ry jsou jako stvořená k projížďkám na kanoích. Kanoe si můžete půjčit v Ry Kanofart v ulici Kyhnsvej 20. Zapůjčení stojí cca 80 DKK na hodinu a 300 DKK na den. V místním infocentru vám případně rádi pomůžou s naplánováním vaší trasy hlavně po řece Gudenå.

Turistické služby

Ubytovat se v Ry můžete např. v hotelu Ry Park , který získal ocenění “Zelený klíč“ či v kempu Birkhede Camping, který se nachází necelé 3 km do města. Kemp nabízí bazén, velkou skluzavku, hřiště, jezero a půjčovnu kánoí a kol. Nejlépe se v Ry najíte v restauraci Le Saison. Ve městě je k dispozici několik dalších příjemných restaurací. Výborné pekařství pak naleznete hned naproti vlakovému nádraží. Nechybí tu ani prodejny potravin. K dispozici je tu také malé kino.


Informace a fakta

GPS: 56.0922, 9.766
Nadmořská výška: 42 m
Nejbližší letiště: Karup Airport, 47 km
Pobřeží: Baltské moře, 26 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 2:38:42

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.skanderborg.dk/Languages/English.aspx

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: pekárna, kemp, autoopravna, zubař, doktor, čerpací stanice, supermarket, právnické služby

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ry: Recenze

Ry prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

RyLåsby (7km)Skanderborg (12km)Silkeborg (16km)Hørning (17km)Bryrup (17km)Brædstrup (16km)Sabro (21km)Hampen (27km)

Webmap: 1 2 3