TIXIK.cz » Města » Ružomberok

Ubytování Ružomberok, hotely Ružomberok

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ružomberok: Hlídač pokojů
Ružomberok Mapa Mapa hotelů Ružomberok

Související témata

Satelitní mapa Ružomberka, Penziony v Ružomberku, Apartmány v Ružomberku, Levné ubytování v Ružomberku, Ružomberok - počasí, Ružomberok: Fotografie

Doporučené hotely Ružomberok


Zobrazit všechny »Ružomberok: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ružomberok Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Ubytování u sjezdovky, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ružomberok a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:56:01, Nadmořská výška: 494m, Adresa: Podhora 1296/31, Ružomberok, Slovensko, Telefon: +421 44/430 39 37, WWW stránky:

Plusy

blízko cyklostezky
blízko turistické stezky
okolní příroda
krásné scenérie
skvělá zimní destinace

Proti

poměrně draho
smog

Vhodné pro

aktivní dovolenou
naturisty
příroda
sportovní turistiku
zdravotní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

letecká
taxi
železniční

Business travel (průmysl)

papírenský

Aktivity

horská kola
jízda na koni
lukostřelba
lyžování
paintball
paragliding
potápění
rafting
rybaření
surfování
vodní lyžování

Služby

bankomat
pekárna
banka
bar
prodejna kol
knihkupectví
bowling
autobusová zastávka
autoopravna
myčka aut
kostel
budova soudu
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket
posilovna
nemocnice
prádelna
právnické služby
knihovna


Informace a fakta

GPS: 49.0805, 19.3015
Nadmořská výška: 494 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:01:07

Ružomberok: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:13:59
Ružomberok je město na Slovensku . Nachází se na severu země, v Žilinském kraji, na soutoku řek Váh a Revúca. Je na severozápadním okraji Nízkých Tater , v nadmořské výšce 496 m. Je to ideální startovní bod pro výlety do Nízkých Tater , Velké Fatry a Chočských vrchů.

Pohledy do historie

Historie města Ružomberok sahá do 13. století, jelikož první písemná zmínka pochází z roku 1233. V roce 1318 získal Ružomberok městská práva a od roku 1390 se město stalo součástí hradního panství Likava. To ale nemělo blahý vliv na rozvoj města a spíše mu uškodilo. Až v roce 1848 získal Ružomberok právo na pořádání dvou výročních jarmarků (v neděli před svátkem Nanebevstoupení Páně a na Ondřeje) a konat týdenní trhy ve čtvrtek. Později Král Ferdinand III. rozšířil toto právo na další dva výroční trhy, které se konaly po svátku Tří králů a na Michala. Město Ružomberok se tak začalo rozvíjet obchodně a i řemeslně. Stalo se z něj významné obchodní centrum. V 19. století se pak stalo město jedním z nejvýznamnějších průmyslových center na Slovensku . Zajímavé je, že se ve městě Ružomberok narodil známý slovenský politik Andrej Hlinka a také tam byla založena Slovenska banka. V roce 1944 tam vypuklo Slovenské národní povstání. V současnosti žije ve městě Ružomberok více než 30 000 obyvatel a je to významné centrum cestovního ruchu.

Památky a kultura

Mezi nejvýznamnější památky patří Náměstí Andreje Hlinky, římskokatolický kostel sv. Ondřeje ze 14. století, neobarokní městská radnice, židovská synagoga z roku 1880, zámeček sv. Žofie, klášterní kostel sv. Kříže a evangelický kostel z 20. století. Nejnavštěvovanější muzeum je Liptovské muzeum, které má několik zajímavých expozic. Ružomberok je také sídlem Galérie Ľudovíta Fully, což je externí pracoviště Slovenské národní galerie. Nad městem se nachází Kalvárie se 14 zastávkami. Součástí obce je také osada Vlkolínec , která je díky své zachovalé vesnické architektuře zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Další zajímavosti

Nedaleko Ružomberoku je k dispozici také kvalitní lyžařské středisko Skipark Malino Brdo. Areál Skiparku se skládá ze tří lokalit, které jsou vzájemně propojené. Nabízí sedm lyžařských vleků v nadmořské výšce 930 – 1209 m. Celkem je tam 12 km sjezdovek. V létě je skiareál zaměřen na agroturistiku.

Města a obce v okolí

RužomberokLikavka (1.5km)Liptovská Teplá (8km)Lúčky (9km)Bešeňová (10km)Liptovská Sielnica (17km)Párnica (15km)Liptovský Trnovec (18km)Dolný Kubín (15km)

Webmap: 1 2 3