TIXIK.cz » Česká republika » Královéhradecký kraj » Jičínsko » Rumcajsova jeskyně

Rumcajsova jeskyně - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rumcajsova jeskyně: Hlídač pokojů
Rumcajsova jeskyně Mapa Mapa hotelů Rumcajsova jeskyně

Rumcajsova jeskyněRumcajsova jeskyně

Související témata

Rumcajsova jeskyně: Fotografie

Doporučené hotely Rumcajsova jeskyně


Zobrazit všechny »


Rumcajsova jeskyně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rumcajsova jeskyně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rumcajsova jeskyně a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Lipová alej Jičín4km
Synagoga Jičín4km
Štikovská rokle15km
Kopicův statek15km
Chalupa pod hradem Valdštejn16km
Mužský21km
Pivovar Svijany23km
Loreta Kosmonosy28km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jeskyně, Aktuální čas: 09:01:07, Nadmořská výška: 414m

Volně přístupná Rumcajsova jeskyně je věnována památce nejznámějšího jičínského hrdiny. Nachází se uprostřed lesa nedaleko zříceniny Brada u obce Brada , kousek od města Jičína , v České republice , asi 90 km od Prahy .

Pohádka

Příběhy od tvůrců spisovatele Václava Čtvrtka a výtvarníka Radka Pilaře vypráví o poctivém jičínském ševci, ze kterého se stal poctivý loupežník. Z města Jičína byl vyhnán, protože omylem urazil starostovu velkou nohu a musel se vystěhovat do lesa Řáholce. Tam Rumcajs žije s Mankou a Cipískem. Společně zažívají mnohá dobrodružství, soupeří s vrchností a pomáhají dobrým od zlého.

Nejslavnější jičínský hrdina

Večerníčkový seriál se dostal z televizních obrazovek v 60. letech 20. století také do knížek. Ty byly následně přeloženy do několika jazyků a Rumcajs se tak postaral o proslavení města Jičína . Díky tomu se zde každý rok koná již tradiční multikulturní festival "Jičín - město pohádky" plný tvůrčích dílen, pouličních divadélek, koncertů, jarmarku a mnohého dalšího.

Jeskyně

Vlastně nikdo neví, kde se přesně les Řáholec nacházel a kde přesně Rumcajs bydlel. Tahle malá jeskyňka je jen velkou památkou na jeden krásný Večerníček. Útulné zákoutí za plotem s postýlkou, stolečkem, posezením a obrázky - prostě jako v pohádce. Když budete mít štěstí, možná vám v některém hrnečku nechá Manka zbytky od oběda.


Informace a fakta

GPS: 50.4666, 15.3269
Nadmořská výška: 414 m
Telefon:
Typ podzemních prostor:
Zajímavosti:
Délka podzemních chodeb (km):
Délka zpřístupněné části jeskyně (km):
Hloubka jeskyně (m):
Je jeskyně veřejně přístupná?:
Kdy byla jeskyně objevena? (rok):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:58

Rumcajsova jeskyně: Recenze

Zobrazit recenze:
 17.1.2012 20:58:56
Zajímavý cíl pro rodiny s dětmi. Všichny malé děti znají příběh loupežníka Rumacajse a jeho rodiny (Manky a Cipíska). A zde si mohou prohlédnout postel, kde Rumcajs spal, kuchyňku, kde Manka vařila...
 Aura: 57Recenze: 761.2.2012 22:09:52
Rumcajsova jeskyně je nedaleko Rybníčku. když jsme tam byli nebyli jsme v hledání pozorní, nebrali jsme v úvahu ukazatele a taky jsme jeskyni hledali. Sledujte ukazatele, co na nich stojí je někdy neuvěřitelné, ale dovedou vás k cíli. Líbit se tam bude hlavně dětem, kor když znají Rumcajsův příběh. když budete chtít můžete něco Rumcajsovi přinést, ale otázkou je, jest-li ho přistihnete.
 Aura: 68Recenze: 2429.2.2012 14:45:14
Právě o víkendu jsme se tam byli podívat. Pokud není úplně zmrzlá cesta, je to ideální procházka směrem od Prachova. Celá cesta zabere zhruba hodinu. Je také docela příjemné, že i v dnešní době jsou místa, kde nikdo neukradne hrníčky a další dekorace, které v jeskyni můžete vidět. Taky mě zaujalo, že v návštěvní knize byly i v době mimo turistickou sezonu podpisy například z Německa, Itálie a podobně.

Města a obce v okolí

Ostružno (3.7km)Jičín (4km)Lomnice nad Popelkou (8km)Sobotka (11km)Nová Paka (14km)Vyskeř (14km)Dobšín (15km)Mlázovice (15km)Dětenice (15km)

Webmap: 1 2 3