TIXIK.cz » Města » Srbsko » Ruma

Ruma - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Ruma: Hlídač pokojů
Ruma Mapa Mapa hotelů Ruma

RumaRuma

Související témata

Největší města v Srbsku, Satelitní mapa Srbska, Penziony v Rumě, Satelitní mapa Rumy, Ruma: Fotografie

Doporučené hotely Ruma


Zobrazit všechny »


Ruma: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Ruma Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Ruma a doprava
Borkovačko LakeJezera4km
Shatrintsi LakeJezera11km
Besenovac LakeJezera14km
Pláž Sremska MitrovicaPláže17km
Klášter JazakKláštery13km
Muzeum chlebaMuzea15km
Vranjaš LakeJezera17km
Klášter Novo HopovoKláštery14km
Klášter KrushedolKláštery16km
Klášter GrgetegKláštery16km
Fruška GoraNárodní parky18km
Ledinacké jezeroJezera18km
Lake of LedinciJezera18km
Fruska Gora National ParkNárodní parky19km
Klášter BeočinKláštery20km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:56:01, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
levno
dobrá dostupnost

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Zajímavosti

církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 45.0068, 19.8162
Vzdálenost do hlavního města: Bělehrad, 65 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 21:56:25

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.ruma.rs

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: milí lidé, převážně dobré počasí, skvělé jídlo, levno, dobrá dostupnost, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Ruma: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 62024.8.2011 10:22:56
Ruma je srbské město v oblasti Vojvodina. Leží přibližně 70 km severozápadně od hlavního města Bělehrad .

Historie města

Lokalita kolem města Ruma byla osídlena již v v dávné historii. Nejznámější archeologickou lokalitou je Gomolova Hrtkovaca. První obyvatelé oblasti byli ilyrského a keltského původu. V období vlády Říše římské se území podrobilo římské armádě a obyvatelstvo postupně přijalo římskou kulturu. Přestože nebyly v oblasti objeveny žádné větší římské osady, nachází se v okolí města několik původních zemědělských usedlostí známých jako románské vily.

Vyvrácení římské kultury

V následujících století migrace Hunů, Germánů, Avarů a Slovanů zničila římskou kulturu. Vesnice Ruma byla poprvé písemně zmíněna v roce 1566. V té době ji obývali především Srbové, kteří platili daně Turkům . Roku 1718 po rakousko -turecké válce se Ruma dostala pod správu habsburské monarchie, kde setrvala dalších 200 let.

Nový vzhled města

V roce 1746 na místě dnešního města Ruma začalo vznikat nové město s širokými ulicemi, které byly stavěny v pravém úhlu. První obyvatelé byli Srbové z okolí a přistěhovalci z Německa . Dne 20. července 1747 získala Ruma díky Chartě císařovny Marie Terezie statut svobodného města s právem výročních a týdenních trhů.

Mark Pejacevic

Spolu s rozvojem městského života v Ruma se velmi dobře rozvíjelo zemědělské hospodaření na panství v okolí města. Jeho zakladatelem byl baron Mark Pejacevic. Největšího rozkvětu dosáhlo panství ve druhé polovině 19. a na počátku 20. století, kdy díky dobrému hospodaření a pěstitelským a chovatelským úspěchům získalo řadu ocenění v zahraničí.

Město mnoha národů

Rychlý hospodářský a sociální rozvoj města Ruma se promítl i do jeho podoby. Během maďarské revoluce v roce 1848 byl Ruma jedním z důležitých center srbského národního hnutí v Srem. Podle sčítání lidu v roce 1910 žilo v obci Ruma přibližně 50 000 obyvatel, z nichž 48 % mluvilo srbsky, 32 % německy, 12 % maďarsky a 8 % chorvatsky . Vývoj se zpomalil s příchodem první světové války. Po porážce habsburské monarchie se 24. listopadu 1918 Ruma připojilo k Srbskému království.

Druhá světová válka

Před druhou světovou válkou bylo město Ruma jedním z důležitých center německé národnostní menšiny v zemi. V roce 1941 bylo obsazeno okupační armádou. Mnoho obyvatel, kteří nebyli německé národnosti, se zapojilo do odboje. Ruma byla od nacistů osvobozena 27. října 1944. Ještě před osvobozením město opustila velká část německého obyvatelstva.

Současnost

Dnešní Ruma věnuje velkou pozornost kultuře a vzdělání. Ve městě se nachází Nativní muzeum (1772) a jedinečná Městská knihovna (1861) . Město pod záštitou Centra kultury pořádá amatérské koncerty, divadelní představení a různé další kulturní akce. V blízkém národním parku Fruška Gora najdete 15 historických klášterů. Ruma má čtyři kostely. Kostel Nikolajevska, Voznesenska, kostel Sošestvija Ducha svatého a římskokatolický kostel svatého Kříže. V současnosti město Ruma obývá přes 32 000 obyvatel.

Města a obce v okolí

RumaSremska Mitrovica (16km)Vrdnik (14km)Stara Pazova (27km)Sremska Kamenica (24km)Novi Sad (28km)Bačka Palanka (43km)