TIXIK.cz » Praha » Rudolfinum

Rudolfinum - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rudolfinum: Hlídač pokojů
Rudolfinum Mapa Mapa hotelů Rudolfinum

Související témata

Rudolfinum: Fotografie

Doporučené hotely Rudolfinum


Zobrazit všechny »Rudolfinum: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rudolfinum Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rudolfinum a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 21:14:30, Adresa: Rudolfinum, Alšovo nábřeží 12, 11000 Praha 1 Česká republika, Telefon: +420 227 059 227, WWW stránky:

Rudolfinum se nachází na náměstí Jana Palacha, při pravém břehu řeky Vltavy, na Starém městě pražském v Praze, která se nachází ve středočeském kraji České republiky. Rudolfinum bylo postaveno v novorenesančním stylu, v letech 1876–1881 u příležitosti 50. výročí svého založení České spořitelny (Böhmische Sparkasse) . Stavba byla svěřena architektům Josefu Zítkovi a Josefu Schulzovi, kteří se již podíleli na stavbě významných pražských budov. Rudolfinum vzniklo jako víceúčelové kulturní zařízení s koncertní síní a výstavními sály. Tato budova nese název po následníkovi habsburského trůnu arcivévody Rudolfa. Po vzniku Československa a hlavně po druhé světové válce nesla tato stavba název Dům umělců. V letech 1919–39 zde sídlila Poslanecká sněmovna Národního shromáždění ČSR, pro její potřeby byly provedeny rozsáhlé úpravy. Za války opět budova sloužila svému účelu a to nacistům a Německé filharmonii. Po válce se zde vrátila Česká filharmonie a to již na trvalo. Prostory Rudolfina byly využívány i Akademií muzických umění a konzervatoři. V roce 1946 se zdě konal první ročník Pražského jara, které se zde pořádá dodnes. V letech 1990-1992 byla budova zrekonstruována podle návrhu Karla Pragera, který se snažil vrátit vše do původní podoby. Na Rudolfinum můžete obdivovat sochy Georga Friedricha Händela, Ludwiga van Beethovena, Wolfganga Amadeus Mozarta nebo Johanna Sebastiana Bacha. Dále také hudební múzy, lvy a sfingy. V interiérech, které jsou rozsáhlé můžete Dvořákovu síň, Malý sál, dnes Sukova síň a Kubelíkova síň. Celá severní část je určena k výstavním účelů. Rudolfinum je národní kulturní památkou a v dnešní době zde sídlí Česká filharmonie a galerie Rudolfinum.

Informace a fakta

GPS: 50.09, 14.4155
Nadmořská výška: 203 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:28:34

Rudolfinum: Recenze

Rudolfinum prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (0.5km)Horoměřice (8km)Miškovice (12km)Malé Číčovice (14km)Okoř (14km)Vestec (13km)Čestlice (15km)Zeleneč (18km)Šestajovice (19km)

Webmap: 1 2 3