TIXIK.cz » Rusko » Moskevská oblast » Rudé náměstí

Rudé náměstí - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rudé náměstí: Hlídač pokojů
Rudé náměstí Mapa Mapa hotelů Rudé náměstí

Rudé náměstíRudé náměstí

Související témata

Rudé náměstí: Fotografie

Doporučené hotely Rudé náměstí


Zobrazit všechny »


Rudé náměstí: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rudé náměstí Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rudé náměstí a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Výstaviště Vserosijnyj0.3km
Puškinův památník0.3km
Archandělská katedrála v Moskvě0.3km
Spasitelova brána0.3km
Tverský bulvár v Moskvě0.3km
Diamantová síň v Moskvě0.3km
Fasetová síň Moskva0.3km
Katedrála Nanebevstoupení v Moskvě0.3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 08:20:52, Adresa: Rusko, WWW stránky:

Rudé náměstí je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Moskvě. Spolu s Kremlem je Rudé náměstí od roku 1990 zařazeno na Seznam památek světového kulturního dědictví UNESCO. Je největším náměstím města Moskva . Odděluje Kreml - sídlo ruských vládců od staré obchodní čtvrti. Původní osídlenou lokalitu nechal z důvodu nebezpečí požárů vyklidit a strhnout Ivan III. ruský car. Vzniklo zde tržiště, které se postupem času změnilo na symbol Ruska. Probíhaly zde korunovace ruských vládců, bylo zde postaveno Mauzoleum V. I. Lenina, na konci druhé světové války se zde konala přehlídka vítězných sovětských vojsk nad německými nacisty. Později se Rudé náměstí stalo místem kde probíhaly politické manifestace a velké vojenské přehlídky demonstrující sílu ozbrojených sil bývalého Sovětského svazu. Na Rudém náměstí podél Kremelské zdi jsou pochováni významní představitelé státu. Významnou dominantou Rudého náměstí je vedle Kremlu i překrásný Chrám Vasila Blaženého. V současnosti je Rudé náměstí místem, kde se konají i koncerty, módní přehlídky, náboženské či historické akce. V zimném období je část náměstí upravena jako veřejné kluziště. Do světových zpráv vstoupilo Rudé náměstí také extravagantním kouskem devatenáctiletého německého pilota Mathiase Rusta. Se svým letadlem Cessna 172 bez překážek překonal několik tisíc kilometrů střeženým vzdušným prostorem Sovětského svazu. Na Rudém náměstí přistál dne 28. května 1987.

Informace a fakta

GPS: 55.7539, 37.6212
Nadmořská výška: 152 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 10:37:52

Rudé náměstí: Recenze

Rudé náměstí prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Moskva (1.5km)Krasnogorsk (19km)Chimki (19km)Mytišči (19km)Balašicha (21km)Odincovo (24km)Puškino (32km)Domodedovo (35km)Troick (37km)

Webmap: 1 2 3