TIXIK.cz » Rozhledna U Borovice

Rozhledna U Borovice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rozhledna U Borovice: Hlídač pokojů
Rozhledna U Borovice Mapa Mapa hotelů Rozhledna U Borovice

Související témata

Rozhledna U Borovice: Fotografie

Doporučené hotely Rozhledna U Borovice


Zobrazit všechny »Rozhledna U Borovice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rozhledna U Borovice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rozhledna U Borovice a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 11:11:46, Nadmořská výška: 666m, Adresa: Roprachtice, Česká republika, Telefon: +420 606 159 615, WWW stránky:

Rozhledna U Borovice je 18 m vysoká rozhledna nacházející se severozápadně od Roprachtic, napravo od silnice vedoucí ze Semil do Vysokého nad Jizerou. Stojí na zdejším plochém hřbetu v nadmořské výšce 669 m a svůj název získala po nedaleké borovici. Rozhledna U Borovice je postavena z kamene a dřeva. Ze dřeva je udělaný ochoz na vrcholu rozhledny. Stavbu financoval pan František Hubař z Ropachtic. Výstavba započala v roce 2008 a probíhala svépomocí. Rozhledna U Borovice byla slavnostně zpřístupněna 17. listopadu 2009. Rozhledna má tvar čtverce o rozměrech 4,7 m na 4,7 m. Výška rozhledny je 18 m. Na vrchol vede 70 schodů. Rozhledna U Borovice nabízí krásný výhled na Jizerské hory, Krkonoše, Benecko, Orlické hory a na okolí řek Jizery a Kamenice. Nejlépe se k rozhledně dostanete buď pěšky nebo na kole z Vysokého nad Jizerou. Rozhledna U Borovice je otevřena zatím pouze v sobotu a neděli od 9:30 do 17 hodin. Vstupné je 20 Kč. Děti mladší 15-ti let mají vstup zdarma.

Informace a fakta

GPS: 50.6601, 15.4022
Nadmořská výška: 666 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:38:01

Rozhledna U Borovice: Recenze

Rozhledna U Borovice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Vysoké nad Jizerou (2.9km)Paseky nad Jizerou (7km)Semily (8km)Vítkovice (9km)Jilemnice (9km)Benecko (10km)Rokytnice nad Jizerou (8km)Tanvald (11km)Kořenov (11km)

Webmap: 1 2 3