TIXIK.cz » Tanvald » Rozhledna Tanvaldský Špičák

Rozhledna Tanvaldský Špičák - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rozhledna Tanvaldský Špičák: Hlídač pokojů
Rozhledna Tanvaldský Špičák Mapa Mapa hotelů Rozhledna Tanvaldský Špičák

Rozhledna Tanvaldský ŠpičákRozhledna Tanvaldský Špičák

Související témata

Rozhledna Tanvaldský Špičák: Fotografie

Doporučené hotely Rozhledna Tanvaldský Špičák


Zobrazit všechny »


Rozhledna Tanvaldský Špičák: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rozhledna Tanvaldský Špičák Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rozhledna Tanvaldský Špičák a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 02:20:51, Nadmořská výška: 800m

Rozhledna Tanvaldský Špičák stojí na hoře Tanvaldský Špičák 831 m n.m. Nachází se v Jizerských horách v České republice. Rozhledna Tanvaldský Špičák je vysoká 18 m a vyhlídková plošina se nachází ve 14 m. Vede na ní 69 schodů. Na rozhlednu je možné vyjet lanovkou, která vede s obce Jiřetín pod Bukovkou. Horní stanice lanovky se nachází přímo u rozhledny. Toto místo lákalo k výletům již v dávných dobách. V roce 1908 začala stavba rozhledny. Dokončena byla v roce 1909 a v roce 1910 byla dokončena stavba přilehlé chaty. V roce 1923 sem byl zaveden vodovod a v letech 1929 až 1930 byla zavedena elektřina a došlo k úpravám chaty. Dnešní podoba rozhledny pochází právě z třicátých let. Rozhledna Tanvaldský Špičák nabízí překrásný kruhový výhled na Jizerské hory, Krkonoše a Ještědský hřbet. Součástí rozhledny je i restaurace.

Informace a fakta

GPS: 50.7515, 15.2825
Nadmořská výška: 800 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:30:44

Rozhledna Tanvaldský Špičák: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 51Recenze: 942010-09-24 22:35:12
Dalším místem pro lyžování na lioberecku je Tanvaldský špičák. Výborné sjezdovky všech kategorii, čtyřsedačková lanovka a dobré ceny. Nebudeme se tu určitě nudit a pro vyznavače tohoto zimního sportu, dobrá volba. Tyčí se nad městem tanvald a můžeme se sem dopravit i vlakem.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-24 13:25:41
Na tandvaldský špičák jsme si udělaly výlet v zimě. Celkem mě to překvapilo, že cesta byla v pohodě. Sice výhled jsme žádný neměli, protože byla mhla a už se také smívalo. Dolů jsme šli za velkého šera,ale i tak to bylo bez problémů. Je tu i sjezdovka. Takže v zimě ráj pro sjezdaře. dlouhá černá sjezdovka. Na vrchol vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Doporučuje

Města a obce v okolí

Desná (2.2km)Tanvald (2.5km)Smržovka (3km)Lučany nad Nisou (4.2km)Horní Polubný (5km)Kořenov (6km)Janov nad Nisou (8km)Jablonec nad Nisou (8km)Paseky nad Jizerou (9km)

Webmap: 1 2 3