TIXIK.cz » Rozhledna Poledník

Rozhledna Poledník, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rozhledna Poledník: Hlídač pokojů
Rozhledna Poledník Mapa Mapa hotelů Rozhledna Poledník

Rozhledna PoledníkRozhledna Poledník

Související témata

Rozhledna Poledník: Fotografie

Doporučené hotely Rozhledna Poledník


Zobrazit všechny »


Rozhledna Poledník: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rozhledna Poledník Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rozhledna Poledník a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 01:11:45, Nadmořská výška: 1310m

Rozhledna Poledník je třípatrová věž nacházející se na jihu České republiky, v Národním parku Šumava , nedaleko hranic s Rakouskem , v nadmořské výšce 1315 m. Původně Rozhledna Poledník sloužila jako základna protivzdušné obrany Československé socialistické republiky. Po pádu železné opony vojáci odešli. Rozhledna Poledník byla roku 1998 přestavěna. Rozhledna Poledník je 37 m vysoká a v dnešní době slouží jako vyhlídková věž. Na vrchol rozhledny vede 227 schodů. Ve vstupní chodbě jsou prezentovány lesní vegetační stupně, se kterými se setkáte cestou na rozhlednu. V prvním patře je informační bod. Druhé patro je věnováno historii a ve třetím jsou výstavní prostory. Z ochozu nabízí Rozhledna Poledník nádherný výhled prakticky na celou Šumavu a Bavorský les. Při dobré viditelnosti lze dohlédnout až do Pošumaví a České kotliny a také na více než 180 km vzdálené Alpské vrcholky. U věže je k dispozici kryté sezení a malé občerstvení. Rozhledna Poledník je otevřena od května do října od 10 do 16 hodina o prázdninách od 10 do 18 hodin.

Informace a fakta

GPS: 49.0641, 13.3952
Nadmořská výška: 1310 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:19:08

Rozhledna Poledník: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-21 10:01:17
Z rozhledny Poledník je krásný výhled na celé okolí.A za pěkného počasí lze dohlédnout až na Alpy. Bohužel pokaždé když jsme tam byly bylop trochu pod mrakem a tudíš jsme Alpy neviděli. Na vrchol jsme vyšláply na kolech a cesta se táhne do pořádného kopce. Nejhorší je že po asfaltové silnici mohou jen pěší a na kole se musíte trmácet po lesní cestě. Ale i tak to stojí za to. Nahoře si dáte něco dobrého do žaludku a zapijete to pivkem. :-)

Města a obce v okolí

Srní (7km)Kvilda (14km)Železná Ruda (14km)Kašperské Hory (15km)Nicov (18km)Stachy (20km)Zdíkov (22km)Borová Lada (21km)Sušice (21km)

Webmap: 1 2 3