TIXIK.cz » Rozhledna Pípalka

Rozhledna Pípalka, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rozhledna Pípalka: Hlídač pokojů
Rozhledna Pípalka Mapa Mapa hotelů Rozhledna Pípalka

Související témata

Rozhledna Pípalka: Fotografie

Doporučené hotely Rozhledna Pípalka


Zobrazit všechny »Rozhledna Pípalka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rozhledna Pípalka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rozhledna Pípalka a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 22:39:48, Nadmořská výška: 778m

Rozhledna Pípalka je telekomunikační a vyhlídková věž. Nachází se na vrchu Křemešník v nadmořské výšce 765 m cca 9 km od města Pelhřimov v kraji Vysočina v České republice. Byla postavena v roce 1993 pro telekomunikační účely. Ještě téhož roku byla zpřístupněna veřejnosti. Rozhledna Pípalka má kovovou konstrukci a vede k ní 205 schodů. Vyhlídková plošina se nachází ve 40 m. Nedaleko rozhledny se nachází poutní místo s kostelem Nejsvětější trojice a turistická chata. Až k ní vede asfaltová silnice a je u ní parkoviště. Za pěkného počasí nabízí Rozhledna Pípalka překrásný výhled do kraje.

Informace a fakta

GPS: 49.4036, 15.3271
Nadmořská výška: 778 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:33:02

Rozhledna Pípalka: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292010-08-07 21:57:59
Pohled z věže je nádherný. Okolo celého kopce existuje asi 6 km dlouý nenáročný okruh, kde jsou i jiné zajímavé objekty, například křížová cesta a kplička, kterou zdobil známý sochař František Bílek.

Musíte však mít štěstí, že se na Křemešníku před hotelem zrovna neděje žádná akce. My jsme to štěstí neměli a ihned po vystoupení z auta jsme slyšeli řvát diskotéku s písničkami z 80. let (Papoušek Kakadu, to opravdu nemělo chybu) . zvěř a ptáci jistě zalezli hodně hluboko do okolních lesů a když jsme DJ požádali, aby to ztlumil, bylo nám řečeno, že nemůže, že tímto hraním musí přivolat z lesů děti, aby se diskotéky zúčastnili. Opravdu jsme nevěděli, zda se smát či plakat, protože to místo je naopak stvořené spíš k tichému rozjímání než k diskotéce. Takže jsme z rozhledny jen rychle koukli a zmizeli za kopcem, kde už bylo ticho. Procházka okolo Křemešníku stála za to, určitě se chceme vrátit, ale nejdříve si zjistíme, zda se tam zase nekoná nějaká akce.
Před hotelem je pro děcka opičí dráha a trampolíny, takže se mohou krásně vyblbnout. Jak jsme viděli, Papouška Kakadu k tomu rozhodně nepotřebovala.

Města a obce v okolí

Pelhřimov (8km)Jihlava (19km)Želiv (16km)Třešť (17km)Humpolec (15km)Herálec (17km)Počátky (17km)Kamenice nad Lipou (21km)Polná (30km)

Webmap: 1 2 3