TIXIK.cz » Rozhledna Neštětická Hora

Rozhledna Neštětická Hora, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rozhledna Neštětická Hora: Hlídač pokojů
Rozhledna Neštětická Hora Mapa Mapa hotelů Rozhledna Neštětická Hora

Související témata

Rozhledna Neštětická Hora: Fotografie

Doporučené hotely Rozhledna Neštětická Hora


Zobrazit všechny »Rozhledna Neštětická Hora: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rozhledna Neštětická Hora Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rozhledna Neštětická Hora a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 18:30:02, Nadmořská výška: 535m

Rozhledna Neštětická Hora je zděná rozhledna a památník. Nachází se u obce Chvojínek, 4 km severovýchodně od města Neveklov ve Středočeském kraji v okrese Benešov v České republice. V roce 1627 zde proběhlo selské povstání a na památku této události zde byl postaven z iniciativy místních občanů v roce 1927 památník a rozhledna. Rozhledna Neštětická Hora má půlkruhový půdorys, měří 16 m a vyhlídková plošina se nachází ve 12m. Přístup na rozhleddnu je volný. Nahoru vede 48 schodů. V současné době je technický stav rozhledny velmi špatný a to především ochoz a zábradlí. Ani výhled návštěvníka příliš nepotěší. V okolí se nacházejí vzrostlé stromy, které brání výhledu. Vidět je tedy jen na jižní stranu.

Informace a fakta

GPS: 49.7691, 14.5685
Nadmořská výška: 535 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:30:44

Rozhledna Neštětická Hora: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292011-05-17 20:25:53
Pokud si dobře pamatuji, tak kvůli vzrostlým stromům opravdu moc vidět není. Ale samotný výstup je moc pěkným výletem, jde se lesem a v okolí jsou krásné vesničky s udržovanbými chalupami. On ale i výhled do korun stromů je pěkný, přestože do krajiny vidět není. Výstup není náročný, horší je to s rozhlednou. Pokud ji v poslední době neopravili, mnohem nebezpečnější je výstup na rozhlednu, která je (bývala?) dost zanedbaná, drolily se schody a člověk měl obavu, že se pod ním nějaký ten schod propadne.
 2011-05-16 21:16:00
V současné době je z rozhledny vidět spíše na sever. Na jih není vidět vůbec nic. Ale zase se zlepšila dostupnost. Podle informací na netu a v knihách je velice špatně přístupná. Není to pravda. Nahoru vede sypaná cesta, která je s vypětím všemožných sil sjízdná na kole, dolů rozhodně...:)

Města a obce v okolí

Netvořice (6km)Benešov (9km)Týnec nad Sázavou (7km)Pyšely (14km)Jílové u Prahy (15km)Senohraby (18km)Županovice (21km)Chocerady (20km)Mirošovice (19km)

Webmap: 1 2 3