TIXIK.cz » Rozhledna Milešovka

Rozhledna Milešovka - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rozhledna Milešovka: Hlídač pokojů
Rozhledna Milešovka Mapa Mapa hotelů Rozhledna Milešovka

Rozhledna MilešovkaRozhledna Milešovka

Související témata

Rozhledna Milešovka: Fotografie

Doporučené hotely Rozhledna Milešovka


Zobrazit všechny »


Rozhledna Milešovka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rozhledna Milešovka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rozhledna Milešovka a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 12:01:11, Nadmořská výška: 813m

Rozhledna Milešovka je vyhlídková věž na vrcholu Milešovka v Českém středohoří. Nachází se v České republice asi 15 km jihovýchodně od města Teplice . Rozhledna Milešovka byla postavena na místě, které už odedávna lákalo k výhledům do krajiny. V moderní historii se zájem o Milešovku zvedl v první polovině 19. století s rozvojem turistiky. Milešovka se stala oblíbeným cílem lázeńských hostů z nedalekého lázeňského města Teplice . Kolem roku 1825 získal hostinský z Milešova Antonín Weber povolení a zbudoval na vrcholu první chatu kde prodával občerstvení. Chata postupně začala sloužit i pro případné nocležníky a zakrátko byla nahrazena zděným objektem. Vedle byla v roce 1850 postavena první kamenná Rozhledna Milešovka. Byla přibližně 4 metry vysoká. V období 1903 až 1904 byla na vrcholu hory postavena meteorologická stanice u které byla postavena zděná rozhledna vysoká přibližně 19 metrů. Rozhledna Milešovka byl částečně možný až do druhé světové války. Potom byla rozhledna uzavřena a od roku 1998 byla opět zprovozněna pro veřejnost. Největší zásluhu na tom má obecně prospěšná společnost Milešovka . Rozhledna Milešovka poskytuje naprosto mimořádné výhledy. Při dobré viditelnosti jsou vidět forum/p/2363368/ Krkonoše , Šumava , Krušné hory i štíty Alp vzdálené cca 400 km. Rozhledna Milešovka je přístupná po modré turistické značce z obcí Černčice nebo Velemín nebo po červené trase z Milešova nebo Bílky. Nejbližší vlakové nádraží je Bořislav (4,5 km) nebo Chotiměř (5 km) . Autobus jezdí do Milešova (3 km) . Rozhledna Milešovka je přístupná skupině maximálně 15 osob, proto můžete chvíli čekat než na Vás přijde řada. Na vrcholu je možnost občerstvení a nákupu suvenýrů.

Informace a fakta

GPS: 50.5548, 13.9312
Nadmořská výška: 813 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:26:32

Rozhledna Milešovka: Recenze

Rozhledna Milešovka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lovosice (10km)Bílina (11km)Trmice (11km)Teplice (12km)Litoměřice (14km)Duchcov (14km)Terezín (16km)Ústí nad Labem (14km)Obrnice (18km)

Webmap: 1 2 3