TIXIK.cz » Kvilda » Rozhledna Jezerní Slať

Rozhledna Jezerní Slať - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rozhledna Jezerní Slať: Hlídač pokojů
 Rozhledna Jezerní Slať Mapa Mapa hotelů Rozhledna Jezerní Slať

Rozhledna Jezerní Slať Rozhledna Jezerní Slať

Související témata

Rozhledna Jezerní Slať: Fotografie

Doporučené hotely Rozhledna Jezerní Slať


Zobrazit všechny »


Rozhledna Jezerní Slať: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


 Rozhledna Jezerní Slať Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rozhledna Jezerní Slať a doprava, Bankomaty, Parkování


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 14:17:57, Nadmořská výška: 1078m

Rozhledna Jezerní Slať se nachází u rašeliniště Jezerní Slať,mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda, v Národním parku Šumava . Leží v Jihočeském kraji v České republice . Dřevěná dvoupatrová věž byla postavena v přírodní rezervaci v roce 1997. Nalézá se v nadmořské výšce 1060 m.n.m. Dříve tu stávala podobná Rozhledna Jezerní Slať, která byla postavena v roce 1974. Výška věže je 7 m, nejvyšší vyhlídková plošina se neléza ve výšce 4,5 m a na její vrchol vede 21 schodů. Z vrcholu věže je možné shlédnout celou přírodní reservaci o rozloze 120 ha. Od rozhledny vede dále do slatě dřevený chodníček. Celou slatí vede naučná ministezka s informačními cedulemi. Rozhledna Jezerní Slať je volně přístupná po celý rok.

Informace a fakta

GPS: 49.0397, 13.5754
Nadmořská výška: 1078 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:21:40

Rozhledna Jezerní Slať: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-26 22:49:33
Jezerní slať je milou zastávkou na cestě na z Kvildy na Horskou Kvildu. Je to asi tak na polivční cestě. U silnice je velké parkoviště, kde musíte nechat auto. Z parkoviště je to přímo ke slati asi 500 m. Jdde se sem po písčité cestě. U slati jsou pak dřevěné chodníčky. Na začátku stojí právě rozhledna, ze které se vám naskytne krásný výhled na celou Jezerní slať. Hlídá tu i strážce, který vám je schopen říci něco k vývoji této slati.
 Aura: 79Recenze: 4702012-09-14 13:15:12
Ti co sem přijedou na kole, mohou nechat kolo hned u rozhledny. Jelikož po dřevěných chodnících se nesmí jezdit na kole. Upřímně já očekával, že to tam bude větší a také že to nebude tak vysušené. V Jizerkách jsou tedy rašeliniště lepší. Ale u rozhledny, hned na začátku, jsou zajímavé informační tabule, kde se dozvíte, jak tyto místa vznikají. Ale celkově kdyby nejel kolem, tak se sem asi nevydám.

Města a obce v okolí

Kvilda (2.5km)Borová Lada (8km)Srní (9km)Zdíkov (10km)Stachy (10km)Nicov (10km)Vimperk (14km)Kašperské Hory (12km)Vacov (15km)

Webmap: 1 2 3