TIXIK.cz » Česká republika » Zlínský kraj » Vsetínsko » Rozhledna Čubův kopec

Rozhledna Čubův kopec, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rozhledna Čubův kopec: Hlídač pokojů
Rozhledna Čubův kopec Mapa Mapa hotelů Rozhledna Čubův kopec

Související témata

Rozhledna Čubův kopec: Fotografie

Doporučené hotely Rozhledna Čubův kopec


Zobrazit všechny »Rozhledna Čubův kopec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rozhledna Čubův kopec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rozhledna Čubův kopec a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Lázně Nimnica19km
Raztoka35km
Zámčisko44km
ČEZ aréna68km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 22:42:21, Nadmořská výška: 709m

Rozhledna Čubův kopec se nachází na kopci Čubov v nadmořské výšce 720 m. n. m., asi 2 km od obce Francova Lhota, v CHKO Beskydy, ve Zlínském kraji, ve východní části České republiky. Jako první zde byla v letech 1941-42 vystavěna Zeměpisným ústavem Ministerstva vnitra dřevěná věž za účelem zmapování krajiny. Jednoduchá konstrukce ale po druhé světové válce dosloužila. Nová 16 metrů vysoká rozhledna tvaru jehlanu se čtyřmi patry zde byla vystavena až roku 1991 na popud předsedy JZD ve Francově Lhotě Jaroslavem Novosadem v rámci rozvoje cestovního ruchu. Roku 1999 proběhla rekonstrukce, ale v důsledku špatného klimatu a stavu byla roku 2004 věž stržena a nahradila ji nová, stejného provedení, jen s rozdílným přízemím, který symbolizuje valašský klobouk podle projektu architekta Závady st. z Valašského Meziříčí. Slavnostní otevření proběhlo 20. srpna 2004. Její výška dosahuje 18 metrů a na vrchol vystoupáte po 58 schodech. V roce 2006 byl u ní instalován kámen s jejím znakem. Ze severní a západní strany rozhledny je výhled do kotliny mezi Makytou, Javorníky a Vizovickými vrchy. Na jihu lze shlédnout Bílé Karpaty a na východě je to Lyský průsmyk a stěny Súlovských skal. Na vrcholu jsou umístěny panoramatické cedule s popisem výhledu. Rozhledna je 2. zastávka naučné stezky Javorníky-Západ, dlouhé 25 km a také značená stezka pro cyklisty na horských kolech tzv. Hornolidečská magistrála a lze se k ní dostat po modré turistické značka z Francovy Lhoty na Makytu a po červené ze Střelné, která se napojí na modrou.

Informace a fakta

GPS: 49.1948, 18.1323
Nadmořská výška: 709 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:25:18

Rozhledna Čubův kopec: Recenze

Rozhledna Čubův kopec prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Valašské Klobouky (11km)Horná Mariková (14km)Halenkov (14km)Vizovice (20km)Vsetín (19km)Karolinka (19km)Slušovice (25km)Velké Karlovice (22km)Luhačovice (29km)

Webmap: 1 2 3