TIXIK.cz » Rozhledna Březinka

Rozhledna Březinka, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rozhledna Březinka: Hlídač pokojů
Rozhledna Březinka Mapa Mapa hotelů Rozhledna Březinka

Doporučené hotely Rozhledna Březinka


Zobrazit všechny »


Rozhledna Březinka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rozhledna Březinka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rozhledna Březinka a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 23:15:21, Nadmořská výška: 571m

Rozhledna Březinka je kovová vyhlídková a telekomunikační věž u obce Bernartice . Nachází se asi 15 km severozápadně od města Horšovský Týn v České republice . Rozhledna stojí ve výšce 570 metrů, přibližně 1 km východně od obce.

O rozhledně Březinka

Rozhledna Březinka byla zpřístupněna 3. května 2003. Název dostala podle vrcholu Březinka (576 m) nedaleko kterého stojí. Výška kovové konstrukce je 48,5 metru. Vyhlídková plošina je umístěna 33,5 metru na zemí a dostanete se na ni po točitém kovovém schodišti. Celkem musíte absolvovat výstup po 178 schodech.

Výhledy

Rozhledna poskytuje kruhový výhled na obec Bernartice, vrchol Přimdu s hradem , pohoří Český les, Tepelskou pahorkatinu, oblast přírodního parku Valcha, Slavkovský les,rozhledna Kurzova věž na Čerchově, Chudenickou pahorkatinu a vyhlídkovou věž Böhmerwaldaussichtsturm v Německu.

Praktické informace

Rozhledna je dobře dostupná a z Bernartic k ní vede značená turistická trasa (modrá) . Rozhledna je otevřena celoročně. Na vrátkách nahoře vlevo je pojistka, kterou je nutné odjistit aby se daly otevřít, jinak to vypadá že je zamčená. Pokud nechcete riskovat že rozhlednu zamkli třeba mobilní operátoři, je možné zapůjčit si ve vesnici klíč, k doptání v hospodě, nebo přes telefon +420 606 806 482 u pana Václava Pinty. Na rozhledně můžete přispět na její provoz do kovové kasičky.


Informace a fakta

GPS: 49.6258, 12.8121
Nadmořská výška: 571 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:43:18

Rozhledna Březinka: Recenze

Rozhledna Březinka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Horšovský Týn (14km)Staňkov (20km)Stříbro (20km)Klenčí pod Čerchovem (21km)Tachov (23km)Domažlice (22km)Rochlov (27km)Babylon (26km)Tlučná (32km)

Webmap: 1 2 3