TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » Lewisham » Londýn » Royal Greenwich Observatory

Royal Greenwich Observatory - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Royal Greenwich Observatory: Hlídač pokojů
Royal Greenwich Observatory Mapa Mapa hotelů Royal Greenwich Observatory

Royal Greenwich ObservatoryRoyal Greenwich Observatory

Související témata

Royal Greenwich Observatory: Fotografie

Doporučené hotely Royal Greenwich Observatory


Zobrazit všechny »


Royal Greenwich Observatory: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Royal Greenwich Observatory Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Royal Greenwich Observatory a doprava
Greenwich0.8km
Canary Wharf4km
Lambeth7km
Millenium Bridge7km
Dockland Light Railway8km
City8km
Whitehall8km
Chinatown9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Observatoře, Aktuální čas: 16:41:34, Adresa: 17 Franklin Pl, London, Greater London SE13 7ES, UK

Royal Greenwich Observatory je observatoř, hvězdárna, v Londýně . Je to nejstarší observatoř ve Velké Británii . Zde byl ustanoven nultý poledník pro měření časových pásem na celém světě.

Pohled do historie

Royal Greenwich Observatory založil král Charles II. v roce 1675. Astronomové měli za úkol zkoumat pozice planet, navigaci a přesný čas. Observatoř začala v roce 1767 vydávat svůj časopis s názvem The Nautical Almanac. V tomto časopise byl poprvé publikován článek , který ustanovil nultý poledník pro výpočet času na celém světě. V roce 1884 byl nultý poledník uznán na mezinárodní konferenci. Původně byl tento poledník označen pouze mosazným páskem na zemi před budovou hvězdárny, ale dnes svítí na nebe zelený laserový paprsek. Nejstarší budovou Royal Greenwich Observatory je Flamsteed House, kterou postavil největší anglický architekt Sir Christopher Wren již v roce 1675. Byla určena pro prvního královského astronoma, Johna Flamsteeda. Jeho pracovna má tvar osmiúhelníku. Dalším královským astronomem byl Edmund Halley, po kterém je pojmenována kometa. V 18. a 19. století byly přistavěny další budovy Meridian Building a Great Equatorial Building. Institut Královské observatoře se dnes součástí univerzity v Cambridge.

Turistické zajímavosti

Pro mnoho návštěvníků je zážitkem samotná možnost stát na místě, kde se svět dělí na západ a východ. V budovách se nachází expozice vypovídající o historii astronomie jako vědy. Zajímavé jsou dobové fotografie a předměty. Návštěvníky určitě zaujmou předměty, které se používaly k určení času. Nachází se zde jeden z největších teleskopů na světě, který se dosud používá k výzkumu. V těsné blízkosti observatoře bylo postaveno Planetárium Petera Harrisona, které seznamuje návštěvníky s badatelskou technologií vesmíru posledních let. Budete vtaženi do tajuplného, známého i neznámého, vesmíru na základě výzkumů v NASA. Seznámíte se zde s historií vesmíru a můžete se dotknout nejstarší věci na Zemi, což je 4,5 bilionu let starý meteorit. Mnoho informací je podáno interaktivní formou, což určitě ocení všichni návštěvníci. Budovy observatoře jsou dnes součástí komplexu National Maritime Museum .

Greenwich Park

Royal Greenwich Observatory je zasazena do centra Greenwichského parku, který patří mezi největší parky v Londýně. Byl založen již v roce 1433. Park nabízí dětská hřiště, vyjížďky na lodičkách nebo tenisové kurty. Součástí parku je obora s divokými jeleny, kam rády chodí především děti. V Greenwichském parku potkáte cyklisty, běžce i rodiny s dětmi na pikniku. Na Letních olympijských hrách v roce 2012 má zde probíhat jezdecká soutěž a závod pětibojařů.

Jak se tam dostat

Greenwich je od centra Londýna vzdálený asi 8km. Nejjednodušší a nejhezčí způsob dopravy je po vodě, kde pravidelně jezdí lodě od Tower of London nebo London Eye . Cesta trvá kolem 30 minut a je velikým zážitkem. Do Greenwich se také můžete dostat unikátním vláčkem (Docklands Light Railway - DLR) , který nemá strojvedoucího, protože je řízen počítačem.


Informace a fakta

GPS: 51.4723, -0.0174
Nadmořská výška: 10 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:22:14

Royal Greenwich Observatory: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 24224.4.2011 11:07:52
Konečně na TIXIK někdo vložil Greenwich. Určitě bych se rád na západ i východ podíval. Jen škoda, že je to asi 3km od centra Londýna. Neví někdo, jak dlouho zabere návštěv a i s cestou z centra? Pokud jedu ba výlet do Londna z rychlíku na 4 dny, je to docela podstatná informace.

Města a obce v okolí

Londýn (5km)Bexley (12km)Mitcham (13km)Croydon (13km)Dartford (16km)Purfleet (18km)Wallington (16km)Kew (19km)Aveley (19km)

Webmap: 1 2 3