TIXIK.cz » Austrálie » Victoria » Melbourne » Royal Botanic Gardens Melbourne

Royal Botanic Gardens Melbourne - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Royal Botanic Gardens Melbourne: Hlídač pokojů
Royal Botanic Gardens Melbourne Mapa Mapa hotelů Royal Botanic Gardens Melbourne

Související témata

Royal Botanic Gardens Melbourne: Fotografie

Doporučené hotely Royal Botanic Gardens Melbourne


Zobrazit všechny »Royal Botanic Gardens Melbourne: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Royal Botanic Gardens Melbourne Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Royal Botanic Gardens Melbourne a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Queen Victoria Market3km
Greelong65km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Botanické zahrady, Aktuální čas: 21:57:52, Adresa: Dallas Brooks Dr, Melbourne VIC 3004, Austrálie, Telefon: +61 3 9252 2300, WWW stránky:

Royal Botanic Gardens Melbourne je nádherná botanická zahrada v Melbourne , v Austrálii . Nachází se nedaleko nejznámějšího melbournského bulvaru Toorak road . Royal Botanic Gardens Melbourne byla založen v roce 1846. Její rozloha je 38 hektarů. V současnosti je domovem pro více než 12 000 různých druhů rostlin. Royal Botanic Gardens Melbourne je pro veřejnost otevřena denně a vstup je zdarma. Je tak ideálním místem jak pro aktivní vyžití, tak pro odpočinek. Zahrada je vyhledávaná hlavně pro romantické procházky, jogging a pikniky. Součástí areálu je i prostor pro pořádání různých kulturních akcí. Uprostřed Royal Botanic Gardens Melbourne stojí zajímavá budova Government House. U ní se rozkládá jezero, které je domovem např. černých labutí. Zahrada se jinak dělí na několik částí a představuje hlavně australskou a tichomořskou flóru. Nejcennější je zdejší kolekce rostlin z Nové Kaledonie. Toto nevelké francouzské souostroví v Tichém oceánu je vlastně pozůstatkem prakontinentu Gondwana, je tedy území mnohem starší, než většina jiných tichomořských ostrovů. Tamní flóra je v mnoha ohledech velmi ojedinělá a má neobyčejně vysoký podíl endemických druhů. Podobně zajímavá je sbírka rostlin z Nového Zélandu, kde je zhruba 85% ze všech rostlin tohoto souostroví endemických. Součástí Royal Botanic Gardens Melbourne je i 55 km jihovýchodně od Melbourne vzdálená botanická zahrada Royal Botanic Gardens Cranbourne .

Informace a fakta

GPS: -37.8289, 144.9784
Nadmořská výška: 24 m
Telefon:
Alternativní název:
Rozloha (ha):
Počet exemplářů:
Datum vzniku:
Roční návštěvnost:
Nejvýznamnější exempláře:
Je povolen vstup s domácím zvířetem?:
Bezbariérový přístup:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:38:19

Royal Botanic Gardens Melbourne: Recenze

Royal Botanic Gardens Melbourne prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Melbourne (1.7km)Ringwood (22km)Mount Dandenong (34km)Olinda (34km)Dandenong (27km)Lilydale (34km)Monbulk (38km)Narre Warren (36km)Yarra Glen (40km)

Webmap: 1 2 3