TIXIK.cz » Velká Británie » Anglie » Kensington and Chelsea » Londýn » Royal Albert Hall

Royal Albert Hall - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Royal Albert Hall: Hlídač pokojů
Royal Albert Hall Mapa Mapa hotelů Royal Albert Hall

Royal Albert HallRoyal Albert Hall

Související témata

Royal Albert Hall: Fotografie

Doporučené hotely Royal Albert Hall


Zobrazit všechny »


Royal Albert Hall: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Royal Albert Hall Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Royal Albert Hall a doprava
Kensington Gardens0.7km
Stamford Bridge2km
Piccadilly Circus3km
Chinatown3km
Dockland Light Railway4km
City4km
Whitehall4km
Lambeth5km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Divadla, Aktuální čas: 00:03:30, Adresa: Kensington Gore, London, Velká Británie, London, SW7 2AP, Telefon: +44 20 7589 8212, WWW stránky: ,

Royal Albert Hall je slavná koncertní síň v Londýně , ve Velké Británii . Vystoupit na pódiu tohoto sálu považují umělci za čest. Royal Albert Hall hostí hudební koncerty mnoha žánrů i balet. Dokonce se zde hrál tenisový zápas, pořádal box nebo první zápas sumo mimo Japonsko. Royal Albert Hall je nepřehlédnutelnou stavbou s oválným půdorysem a skleněnou kupolí. Budovu věnovala královna Viktorie památce svého manžela Alberta, jehož vizí bylo postavit svatostánek umění, který bude obklopen muzei a vzděláváním. Jsou zde největší varhany ve Velké Británii .

O Royal Albert Hall

Royal Albert Hall je postaven ve stylu italské renesance. Architekti se nechali inspirovat římskými amfiteátry. Unikátní je střecha, která se klene 45m nad zemí. Při upevňování kopule, pracovali pouze dobrovolníci, protože panovala obava, že se strop zhroutí. Royal Albert Hall byla otevřena v roce 1871. Téměř sto let trvalo než se podařilo odstranit problémy s akustikou, protože se v sále tvořila ozvěna. Říkalo se, že hala je jediné místo, kde si může být skladatel jistý, že své dílo uslyší dvakrát. Budova může pojmout přes 7 000 diváků. Vnitřní prostor je tvořen mnoha ochozy, balkony a dvěma řadami lóží. Každý rok se zde koná více než 350 akcí. Mezi nejznámější jména, kteří zde měli tu čest koncertovat byli Richard Wagner, G. Verdi, Led Zepellin, Frank Sinatra, Beatles, Janis Joplin, Eric Clapton, Sting, Elton John nebo Bob Dylen. Skupina ABBA na místním pódiu odehrála závěrečný koncert jejich turné. Řada umělců je hodně dlouhá. Velikou událostí je osmi týdenní festival klasické hudby BBC Proms, jehož první ročník se konal v roce 1895. V Royal Albert Hall se také pořádají výstavy, různá setkání, vědecká sympózia nebo ceremonie.


Informace a fakta

GPS: 51.5007, -0.1774
Nadmořská výška: 30 m
Youtube:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:46

Royal Albert Hall: Recenze

Royal Albert Hall prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Londýn (6km)Kew (8km)Twickenham (12km)Hounslow (13km)Mitcham (11km)Southall (14km)Teddington (14km)Croydon (15km)Wallington (16km)

Webmap: 1 2 3