TIXIK.cz » Města » Rovinj

Rovinj - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rovinj: Hlídač pokojů
Rovinj Mapa Mapa hotelů Rovinj

RovinjRovinj

Související témata

Satelitní mapa Rovinje, Penziony v Rovinji, Luxusní ubytování v Rovinji, Apartmány v Rovinji, Autopůjčovny v Rovinji, Levné ubytování v Rovinji, Rovinj - počasí, Rovinj: Fotografie

Doporučené hotely Rovinj


Zobrazit všechny »


Rovinj: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rovinj Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rovinj a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:53:04, WWW stránky:

Plusy

blízko k moři
dostatečná nabídka ubytování
pobyty u moře
i luxusní ubytování
golfové hřiště
rodiště významných osobností

Proti

slabší noční život

Vhodné pro

shopping
příroda
studium
aktivní dovolenou
naturisty
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku
paragliding

Doprava a dopravní možnosti

námořní

Aktivity

paragliding
kayaking
lezení
jízda na koni
rybaření
surfování
vodní lyžování
kitesurfing
paintball
lukostřelba


Informace a fakta

GPS: 45.0828, 13.6315
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:18

Rovinj: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 92011-08-31 10:24:03
Rovinj je jedno z nejkrásnějších měst na Istrii a v celém Chorvatsku . Nachází se na západním pobřeží Istrie v regionu Istarska, asi 36 km severně od Puly a přibližně 35 km jižně od Poreče . Od hlavního města Záhřeb (Zagreb) je Rovinj vzdálen 250 km západně. Rovinj obývá přibližně 14 000 obyvatel. Dodnes si uchovává typický středomořský starobylý ráz a výraznou benátskou architekturu.

Pohledy do historie

Rovinj stojí na místě osady, které se v roce 129 př. n. l. zmocnili Římané a pojmenovali ji Ruginium a později Ruvinium. V průběhu dějin byl Rovinj částí říše Byzantské, Franské nebo majetkem různých feudálů. V letech 1283 - 1797 se Rovinj stal součástí Benátské říše a byl jedním z nejvýznamnějších istrijských měst. V tomto období také vzniklo městské opevnění, jehož pozůstatky jsou patrné dodnes. Po pádu Benátské říše a po napoleonských válkách se Rovinj stal částí Rakouska – Uherska a po I. světové válce připadl Itálii . Roku 1947 byl Rovinj postoupen Spolkové republice Chorvatsko v rámci SFR Jugoslávie.

Historické památky

Starý Rovinj je malebné romantické městečko plné křivolakých uliček, obchůdků a kavárniček. Nejstarší památka města Rovinj je románská kaple sv. Trojice ze 13. století. Na místě městské brány byla roku 1679 postavena jedna ze zajímavostí města Rovinj – tzv. Balbijův oblouk. Další zajímavosti jsou barokní radnice Rovinj a hodinová věž. Z roku 1736 pochází dominanta města Rovinj – barokní katedrála Sv. Eufemie. Stojí v historickém centru, na vrcholu poloostrova a její 60 m věž je nejvyšší na Istrii. Věž je přístupná návštěvníkům a nabízí krásný výhled na celou Rovinj. Ulice města Rovinj jsou dlážděny stejným mramorem jako ulice v Benátkách a vinou se do kopce ke katedrále Sv. Eugenie. Pod kopcem v paláci ze 17. stol. najdete Regionální muzeum Rovinj. Jeho expozice je rozdělena do dvou částí – městské galerie, kde najdete obrazy umělců od 15. století po současnost a archeologické expozice.

Přírodní krásy

Rovinj byl původně postaven na ostrově, který se v průběhu dějin stal poloostrovem, když v roce 1763 došlo k zasypání kanálu mezi ostrovem a pobřežím. Z přírodních zajímavostí města Rovinj stojí za zmínku poloostrov Zlatý mys - Punta Corrente, na kterém se nachází chráněný lesopark anglického typu. Tento lesopark byl první v jadranském přímoří a založil ho roku 1890 baron Hüttenrodt. Park je plný vzácných dřevin. Díky poloze uprostřed krásných piniových hájů je Rovinj oblíbené turistické centrum.

Turistické zajímavosti

Ve městě Rovinj jsou dva přístavy, víceúčelová sportovní hala, snad veškeré vodní sporty, zázemí pro cykloturistiku, horolezectví, tenis a mnoho dalších sportů. Asi pět pláží okolí Rovinje získalo ocenění „Modré vlajky 2010“.

Ubytování – Rovinj

V okolí města Rovinj je velké množství hotelových a dalších ubytovacích komplexů různých kvalit. Zpravidla jsou v piniových hájích, táhnou se už od Limského zálivu a část z nich je i na několika ostrovech poblíž města Rovinj.

Doprava – Rovinj

Rovinj má nejbližší letiště v Pule . Přímé linky létají do Záhřebu . Trajektem se do Rovinje dostanete třeba i z Benátek a cesta trvá asi 3 hodiny. Do Rovinje a zpět jezdí poměrně často autobusové linky z Puly a Poreče . Několikrát denně jezdí i autobus Záhřeb - Rovinj, přičemž cesta trvá okolo 6 hodin.

 Aura: 55Recenze: 132010-09-29 09:27:24
Do Puly se z Prahy létá nejčastěji s přestupem v Německu. Přímé linky létají do Záhřebu, kam je možné se z Prahy dopravit i autobusem či vlakem. Přímo do města Rovinj se dostanete autobusem některou ze sezónních linek. Pokud se rozhodnete jet do města Rovinj autem, pak z Prahy trvá cesta asi 10 hodin.
 Aura: 52Recenze: 162010-09-29 12:39:32
Historické město Rovinj je jedno z nejhezčích chovatských letovisek, které jsem navštívila. Jeho centrum na vás dýchne svojí atmosféru plnou zajímavé historie.
 Aura: 50Recenze: 572010-09-29 15:49:07
Rovinj je skutečně neuvěřitelně krásné město. Na Rovinj jsme se kdysi doplavili lodí a bylo to nádherné spočinutí po celodenní plavbě. Město je opravdu plné historie a drobné kamenné uličky spolu s vánkem od moře vás příjemně osvěží. :)

Města a obce v okolí

Rovinj (0km)Vrsar (8km)Bale (13km)Funtana (10km)Poreč (16km)Peroj (20km)Vodnjan (22km)Fažana (22km)Nova vas (20km)

Webmap: 1 2 3