TIXIK.cz » Města » Roses

Ubytování Roses

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Roses: Hlídač pokojů
Roses Mapa Mapa hotelů Roses

Související témata

Penziony v Rosesu, Luxusní ubytování v Rosesu, Apartmány v Rosesu, Levné ubytování v Rosesu, Satelitní mapa Rosesu, Roses: Fotografie

Doporučené hotely Roses


Zobrazit všechny »Roses: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Roses Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Roses a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:04:53, Telefon: +34 972 25 61 44, WWW stránky:

Roses je největší letovisko na severu Costa Brava, ve Španělsku . Nachází se 150 km severovýchodně od Barcelony a 15 km od městečka Figueres . Letovisko Roses láká návštěvníky na své pamětihodnosti, bohaté kulturní vyžití a krásné písečné pláže, které se nacházejí v jeho okolí.

Doprava

Roses je dobře dostupné autem, vlakem, autobusem, letecky i po vodě. Autem se sem dostanete po dálnici A7 nebo N II., které vedou skoro až do letoviska. Pokud zvolíte leteckou dopravu, můžete využít jedno ze dvou nedalekých letišť, letiště v Gitině a Perpignanu. Obě letiště jsou vzdálena od letoviska asi 80 km. Asi 160 km daleko se nachází i mezinárodní letiště. Ze všech tří letišť pak jezdí pravidelné autobusové linky až do letoviska. Můžete se sem dostat i vlakem. V 17 km vzdáleném městečku Figueres je velké nádraží, odkud jezdí vlaky do hlavních destinací celé Evropy. Pokud se sem vydáte svojí lodí, můžete využít zdejší přístav, kde je až 485 míst pro lodě.

Příroda a pláže

Roses nabízí návštěvníkům krásné pláže, památky i bohatý noční život. Zdejší hlavní pláž ale není zrovna úplně ta nejlepší. Vyhledávané jsou spíše pláže na okraji letoviska a v přilehlých zátokách. Zdejší hlavní pláž je vhodná i pro rodiny s dětmi, protože je tu pozvolný vstup do moře a nejsou tu žádné skály. V okolí nechybí ani pláže pro nudisty. Milovníci přírody jistě ocení zdejší dvě významné přírodní rezervace. První se rozkládá na poloostrově Creus Cape a je domovem celosvětově unikátních druhů rostlin i živočichů. Druhý je Parc Natural dels Aiguamolls de l'Emporda, který je chráněnou krajinnou oblastí již od roku 1983.

Historické památky

Roses bylo založeno Řeky již v 8. století př. n. l. Díky své dlouhé historii se tu dochovalo mnoho zajímavých památek. K těm nejvýznamnějším patří citadela na konci města Roses, která byla postavena v 16. století a zaujímá plochu více než 130 tisíc m2. Nacházejí se tu i zbytky původního řeckého města. Vstup do pevnosti je zdarma. Za zhlédnutí stojí i maják na Cap de Creus, kde se nachází hospůdka.

Zábava

Roses je rájem pro milovníky noční zábavy. Je tu velké množství barů, klubů i diskoték. Díky množství specializovaných restaurací si zde na své přijdou i gurmáni. Samozřejmostí je široká nabídka sportovních aktivit. Můžete si tu např. zahrát minigolf, zajezdit si na motokárách nebo si vyzkoušet potápění, windsurfing či kitesurfing. Půjčit si v Roses můžete také vodní skútry či šlapadla. Oblíbené jsou výlety na lodích. Ti, kdo by si třeba chtěli jeden den odpočinout od moře, mohou navštívit nedaleký aquapark.

Plusy

blízko k moři
klid
možnosti koupání
pobyty u moře
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Služby

bankomat
pekárna
banka
bar
prodejna kol
knihkupectví
kemp
půjčovna aut
autoopravna
myčka aut
kostel
budova soudu
zubař
doktor
čerpací stanice
supermarket
prádelna


Informace a fakta

GPS: 42.262, 3.1769
Nadmořská výška: 10 m
Nejbližší hranice: Francie, 19 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:30

Roses: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292011-04-15 11:05:43
Roses je opravdu příjemné letovisko, které má narozdíl od jiných na Costa Brava ještě lidské rozměry. Z přístavu odjíždějí menší parníky, které vás vyloží v některé ze zátok, které jsou pod příkrými srázy a přístupné vlastně jen z moře. Tyto pláže menších rozměrů jsou moc příjemné, takové intimní. Ovšem je nutné počítat s tím, že nemají zázemí, takže žádné restaurace, slunečníky, ani lehátka. Všechno si musíte vzít s sebou. Parníček pro vás zase odpoledne přijede. Z Roses je také pěkný výlet do Cadaqués a Port Lligat, kde žil Dalí. Cadaqués je o jednu Zátoku severně od Roses, Port Lligat o dvě. Obojí má svou atmosféru a kdo se zajímá o Dalího, tak Port Lligat je jedinečným zážitkem. Na návštěvu je ale nutné se objednat předem v nějaké z turistických kanceláří a vstupné je poměrně drahé.

Města a obce v okolí

RosesCadaqués (9km)Sant Pere Pescador (11km)Garriguella (13km)Figueres (18km)Mollet de Perelada (18km)Colera (16km)Vilanant (24km)Espolla (20km)

Webmap: 1 2 3