TIXIK.cz » Města » Roseau

Roseau - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Roseau: Hlídač pokojů
Roseau Mapa Mapa hotelů Roseau

RoseauRoseau

Související témata

Satelitní mapa Roseau, Roseau: Fotografie

Doporučené hotely Roseau


Zobrazit všechny »


Roseau: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Roseau Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Roseau a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:24:06

Roseau (Wozeau) je malebné hlavní a zároveň největší město ostrova Dominika . Rozkládá se na pobřeží Karibského moře kolem ústí řeky Roseau. V současnosti žije ve městě Roseau asi 20 000 obyvatel.

Historie města a ostrova

Ostrov Dominika objevil 3. listopadu 1493 Kryštof Kolumbus. Španělé ho ale nemohli kolonizovat, protože původní obyvatelstvo své území bránilo. V roce 1635 se na ostrově usadili francouzští misionáři. Později o ostrov s Francií bojovala Velká Británie . Ta ho nakonec získala jako svou kolonii na základě pařížského míru na konci sedmileté války. I přesto však Francouzi stále útočili na zdejší ostrov. Dokonce na začátku 19. století město vypálili. V roce 1831, po zrušení otroctví, získali práva i obyvatelé a přistěhovalci, kteří neměli evropský původ. Od roku 1871 byl ostrov Dominika součástí kolonie Závětrné ostrovy. 3. listopadu 1978 pak vyhlásila Dominika svojí nezávislost a Roseau se stalo jejím hlavním městem. V roce 1979 pak bohužel výrazně město poškodil hurikán.

Současnost města a jeho památky

Dnes Roseau patří v oblasti Karibiku k méně okázalým, ale zajímavým městům. Roseau je malé město s množstvím zachovalých, architektonicky zajímavých budov. V centru je umístěno Dominikánské muzeum, původně historická budova poštovního úřadu. Mořské nábřeží města Roseau bylo zcela přestavěno po již zmíněném opakovaném útoku hurikánu v roce 1979. Nyní se pyšní novým přístavem pro výletní lodi a promenádou s mnoha obchody a restauracemi. Na tržišti, kde se v minulosti konal trh s otroky, můžete koupit čerstvé ovoce, zeleninu, květiny či ryby. K nejzajímavějším budovám a místům Roseau patří kamenná římskokatolická katedrála z roku 1854, anglikánský kostel sv. Jiří, botanická zahrada, vládní palác a veřejná knihovna.

Národní park na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO

Milovníci přírody jistě nevynechají návštěvu nedalekého národního parku Morne Trois Pitons , který je od roku 1997 zapsán na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO . Zde jsou krásné vodopády, termální prameny a jezero Boiling . Každoročně se tu také koná karneval Dominika, který se podobá tomu v Riu de Janeiru , akorát je samozřejmě mnohem menší


Informace a fakta

GPS: 15.2973, -61.3867
Nadmořská výška: 11 m
Rok založení města: 1730
Je to hlavní město?: Ano
Nejbližší letiště: Letiště Melville Hall, 29 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 6:49:11

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Roseau: Recenze

Roseau prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

RoseauRosalie (17km)Salisbury (16km)Marigot (29km)Portsmouth (32km)