TIXIK.cz » Města » Nizozemsko » Limburg » Roermond

Roermond - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Roermond: Hlídač pokojů
Roermond Mapa Mapa hotelů Roermond

RoermondRoermond

Související témata

Největší města v Nizozemsku, Satelitní mapa Nizozemska, Satelitní mapa Roermondu, Luxusní ubytování v Roermondu, Roermond: Fotografie

Doporučené hotely Roermond


Zobrazit všechny »


Roermond: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Roermond Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Roermond a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Stadhuis RoermondRadnice0.2km
TheaterHotel De OranjerieDivadla0.3km
St. Christopher's CathedralKatedrály0.4km
Marina Het SteelPřístavy0.7km
Gerechts gebouwSoudy0.6km
Roermond Stedelijk MuseumMuzea0.7km
Stedelijk MuseumMuzea0.7km
HatenboerKempy1km
Nat.Indie MonumentPamátníky1km
Kasteeltje HattemHrady a zámky1km
Marina Camping HermansPřístavy2km
OolderhuuskeKempy3km
Marina OolderhuuskePřístavy3km
RoertunnelTunely2km
molen de hoopMuzea4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 01:31:23, Telefon: +31 475 359 999, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
dobrá dostupnost

Proti

poměrně draho
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
slavnosti

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká


Informace a fakta

GPS: 51.1942, 5.9875
Nadmořská výška: 30 m
Nejbližší letiště: Letiště Maastricht Aachen, 49 km
Nejbližší hranice: Německo, 6,7 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 18:52:50

Roermond: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1024.8.2011 10:02:01
Roermond je historicky významné město v Nizozemsku . Nachází se v provincii Limburg v jihovýchodní části Nizozemska, asi 30 km jihozápadně od Venlo a asi 50 km jihovýchodně od Eindhovenu . Město Roermond je přitažlivé díky své příjemné atmosféře historického města s bohatou kulturní historií. Centrum města Roermond je chráněno jako historická památka. Dominantami města jsou věže dvou církevních staveb - Katedrály Sv. Krištofa a Munsterkerku, ale v Roermondu najdete celou řadu dalších významných staveb a památek. V tomto kosmopolitním městě se pořádají významné kulturní akce. Roermond nabízí vynikající příležitosti k nakupování a k výletům do krásné okolní přírody.

Pohled do historie

Historie města Roermond sahá až do dob Keltů. Bylo založeno na východním břehu řeky Mázy. V období 1180 - 1543 patřilo do vévodství Guelder. Město Roermond bylo několikrát zničeno a znovu postaveno. První písemné zmínky o klášteře, dnes známého pod jménem Munsterkerk, pocházejí z roku 1309. Kolem roku 1350 se Roermond stal hlavním městem oblasti. V roce 1472 dostal právo mít svoji vlastní mincovnu a razit si své vlastní vlastní mince.
V letech 1543-1702 byl Roermond součástí španělského Nizozemska. V té době zde docházelo k upalování čarodějnic, a to na Galgebergu, kopci blízko Kapel het Zand v Roermond. Od roku 1559 je Roermond sídlem římskokatolické diecéze.
V období 1793 až 1814 byl Roermond pod nadvládou francouzskou. Od roku 1814 je součástí Království Nizozemsko.

Katedrála Sv. Krištofa

Katedrála Sv. Krištofa je gotická stavba z 15. století. Je to skvělý příklad výjimečně krásné architektury, kterou můžete obdivovat ve městě Roermond. Za druhé světové války byla těžce poškozena a přestože nějaké opravy již proběhly, nejsou ještě zcela dokončené.

Munsterkerk

Munsterkerk (také Minsterkerk) byl postaven ve 13. století jako součást rozsáhlého cisterciáckého kláštera, který se, bohužel, do dnešních dní nedochoval. Munsterkerk je nádherný příklad pozdní románské architektury a patří k nejkrásnějším stavbám v oblasti řeky Mázy.

Další památky

Další místa, která ve městě Roermond rozhodně stojí za návštěvu, jsou např. Stadhuis (radnice ze 17. století) , Minderbroederskerk, kostel patřící řádu františkánů, kostel St. Dionýsa, kaple Kapel´t Zand a Galgerberg, což je kopec v Roermondu, na kterém stála šibenice a konalo se tam upalování čarodějnic.

Kultura

Roermond je kosmopolitní město s bohatým kulturním a společenským životem po celý rok. V centru se nacházejí četné restaurace s terasami, v historickém prostředí Roermondu si můžete vychutnat vynikající jídla a nápoje. Najdete tu síť klubů a barů a živé noční centrum. Roermond je také ideální město pro nákupy. Velké obchodní centrum se nachází přímo uprostřed města, a další je jen kousek od centra. Každou neděli se v Roermondu konají trhy a každý týden jsou trhy také přímo před radnicí.

Příroda

V okolí Roermondu najdete mnoho příležitostí k cyklistice a turistice. Můžete navštívit přírodní rezervaci Meinweg a projít se údolím řek Leu, Swalm a Roer.
Blízko města se nachází jezerní oblast, zvaná Maasplassen, která nabízí výborné podmínky pro rekreaci u vody. Je to jedna z nejznámějších rekreačních oblastí v tomto regionu. Můžete zde vyzkoušet všechny druhy vodních sportů, rybaření, nachází se tu pláže i přístav. K dispozici jsou hotely, kempy a restaurace.

Města a obce v okolí

RoermondSwalmen (4.9km)Linne (5km)Herkenbosch (7km)Baexem (8km)Grathem (9km)Maasbracht (9km)Heythuysen (9km)Montfort (8km)

Webmap: 1 2 3