TIXIK.cz » Města » Francie » Midi-Pyrénées » Rodez

Rodez - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rodez: Hlídač pokojů
Rodez Mapa Mapa hotelů Rodez

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Rodezu, Levné ubytování v Rodezu, Autopůjčovny v Rodezu, Luxusní ubytování v Rodezu, Rodez: Fotografie

Doporučené hotely Rodez


Zobrazit všechny »Rodez: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rodez Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rodez a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Rodez CathedralKatedrály0.2km
Maison des Jeunes et de la Culture de RodezDivadla0.5km
Haras national de RodezPamátníky1km
Gare de RodezVlaková nádraží2km
Assemblée de DieuNáboženství4km
Étang de la BrienneJezera6km
Crédit Agricole agence de La PrimaubeBanky6km
Luc-Primaube train stationVlaková nádraží7km
Le Jardin des BêtesZoo10km
Letiště Rodez-MarcillacLetiště10km
Terasse du LacKempy14km
Collège Jean AmansŠkoly14km
Lac de Pont-de-SalarsJezera15km
Baraqueville train stationVlaková nádraží15km
Fontaine de PariesFontány15km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:24:54, WWW stránky:

Rodez je historické město ve Francii . Nachází se v jižní části země, v departamentu Aveyron, jehož je hlavním městem. V současnosti zde žije okolo 26 000 obyvatel. Rodez láká návštěvníky na svojí malebnost a památky.

Turistické zajímavosti

Rodez je malé, ale hezké město. Disponuje hned několika zajímavými památkami. Zajímavé památky jsou však i v blízkém okolí města. Rodez nabízí také dobré podmínky pro nakupování a stravování. Nejkrásnější částí města je stará část zvaná "Vieux Rodez". Celému městu pak dominuje katedrála Rodez (Cathédrale Notre-Dame de Rodez) , která je v současnosti národní kulturní památkou Francie. Její západní průčelí bylo v minulosti součástí městských hradeb. Mezi další zajímavé památky patří kostel Saint-Amans pocházející původně z 12. století. Uvnitř si můžete prohlédnout tapisérie ze 6. století n.l. Zajímavou stavbou je také Biskupský palác. Milovníci historie či umění mohou navštívit zdejší muzea. Prvním je Historické a archeologické muzeum Rodez, kde se dozvíte vše o historii města. Druhým je Musée Denys-Puech, které založil v roce 1903 sochař Denys Puech. Můžete si tu prohlédnout různá díla od umělců pocházejících ze zdejšího regionu.

Turistické služby

Rodez disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku ubytování si můžete prohlédnout ZDE . Rodez se také může pochlubit řadou vyhlášených restaurací, kde můžete ochutnat opravdu zajímavé speciality od zkušených šéfkuchařů. Město je taková malá gurmánská metropole. Mimo jídla jde o oblíbené místo pro milovníky nakupování. Je tu např. řada módních butiků. Ve středu a v sobotu dopoledne a v pátek odpoledne můžete navštívit místní trhy, které se konají před katedrálou. Koupit na nich můžete výborné olivy či koření.

Aktivity

Rodez nabízí také řadu aktivit. Na své si tu přijdou milovníci golfu, cykloturistiky, jízdy na koni či plavání. Na severním okraji města se rozkládá krásné golfové hřiště Golf du Grand Rodez. Ve městě Rodez nechybí ani plavecký bazén. V okolí je pak řada cyklostezek a cest vhodných pro projížďky na koních.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již v 5. století př.n.l. Rodez bylo založeno již Kelty. Poté se tu vystřídali Římané, Visigóti i Arabové. Svůj největší rozmach pak město zažilo v 15. - 18. století.

Doprava

Rodez je nejlépe dostupné autem, vlakem nebo letecky. Nejbližší letiště Aéroport Rodez-Marcillac se nachází několik kilometrů severozápadně od města. Autem se sem nejlépe dostanete po silnici N88, na kterou se můžete napojit z dálnice A75 (E11) . Hlavní vlakové nádraží se pak nachází v severní části města, poměrně daleko od historického centra.

Plusy

skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
vše blízko

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

letecký

Aktivity

horská kola
rybaření


Informace a fakta

GPS: 44.3492, 2.5752
Nejbližší letiště: Letiště Rodez-Marcillac
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 11:46:22

Rodez: Recenze

Rodez prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

RodezOnet-le-Château (3km)Comps-la-Grand-Ville (13km)Laissac (20km)Muret-le-Château (16km)Rignac (24km)Rieupeyroux (27km)Naucelle (25km)Compolibat (30km)

Webmap: 1 2 3