TIXIK.cz » Města » Rocamadour

Rocamadour - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Rocamadour: Hlídač pokojů
Rocamadour Mapa Mapa hotelů Rocamadour

Související témata

Levné ubytování v Rocamadouru, Satelitní mapa Rocamadouru, Rocamadour: Fotografie

Doporučené hotely Rocamadour


Zobrazit všechny »Rocamadour: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Rocamadour Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Rocamadour a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:39:52, Telefon: +33 5 65 11 91 66, WWW stránky:

Rocamadour je středověké poutní městečko vybudované na skalnatých terasách. Nachází se ve Francii , v departmentu Lot, asi 150 km od města Toulouse . V současné době má 700 obyvatel. Rocamadour je vyhledáváno poutníky z celého světa. Především díky zdejší Černé madoně, která má prý nadpřirozenou moc.

Legenda a historie Rocamadour

Podle legendy je počátek Rocamadour spojen s příchodem Zachaiáše, manžela svaté Veroniky, který do Francie utekl před náboženským útlakem. Když v roce 1166 bylo nalezeno v hrobě na skále dokonale zachované tělo, bylo prohlášeno bez váhání za ostatky Zachaiáše. Od té doby je Rocamadour významným poutním místem na cestě do Santiaga de Compostela.

Historické památky

V Rocamadour se určitě neztratíte. Je tu totiž pouze jediná ulice, Rue de la Couronnerie. Na obou jejích koncích stojí středověké brány. Nad městem stojí na strmém svahu celkem sedm kostelů. K těm se dá dostat výtahem ve skále (zpáteční jízdenka vyjde na 2,29 EUR) . Lepší je však vystoupat do kopce po 223 schodech. Tato cesta je známá jako Via Sancta, po které se po kolenou ubírají také věřící. Nejnavštěvovanější je kaple Notre-Dame, kde se nachází zázračná Černá madona z 12. století. Nad vchodem, vysoko na skále, je meč, o kterém místní tvrdí, že je to bájný Rolandův Durandal. Dalším místem v Rocamadour, které návštěvníci vyhledávají je Musée d'art Sacré , které představuje náboženské umění. Vyhledávané jsou také zdejší starobylé hradby. Nad městem Rocamadour se také rozkládají krásné přírodní rezervace. Asi 20 km východně od města se nachází nádherná jeskyně Gouffre de Padirac .

Turistické služby v Rocamadour

Rocamadour nabízí kvalitní ubytování za rozumné ceny. Je dobré si ale ubytování zarezervovat předem. V zimě jsou hotely zavřeny. Mezi nejoblíbenější hotely ve městě patří Lion d´Or s restaurací a luxusní hotel Beau Site. O něco výš v L´Hospitalet jsou další hotely a je tu i kemp Les Cigales.

Doprava

Doprava do Rocamadour není jednoduchá. Bez vlastního auta nebo zájezdového autobusu se sem těžko dostanete. Využít ale můžete vlak. Nejbližší vlakové nádraží se však nachází asi 4 km od Rocamadour. Cestu z nádraží si můžete zkrátit taxíkem.

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
lesy
mírné klima

Služby

bar
kemp
autoopravna
kostel
supermarket


Informace a fakta

GPS: 44.8005, 1.619
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 11:46:23

Rocamadour: Recenze

Rocamadour prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

RocamadourLacave (7km)Gramat (9km)Lavergne (11km)Thégra (11km)Saint-Sozy (10km)Autoire (17km)Loubressac (17km)Souillac (16km)

Webmap: 1 2 3