TIXIK.cz » Města » Norsko » Aust-Agder » Risør

Risør - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Risør: Hlídač pokojů
Risør Mapa Mapa hotelů Risør

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Risør: Fotografie

Doporučené hotely Risør


Zobrazit všechny »Risør: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Risør Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Risør a doprava, Parkování
MF ØisangPřístavy0.5km
Stangholmen LighthouseMajáky1km
Breiungen LakeJezera6km
Lyngør LighthouseMajáky10km
Strømtangen lighthouseMajáky19km
Edvard MunchPamátníky19km
Oeya IslandOstrovy19km
Kragerø skoleŠkoly20km
VetenKopce20km
BlindtarmenZátoky20km
Kragerø sparebankBanky20km
Kragerø BiografKina20km
Frydensborgbukten beboerhavnPřístavy21km
Sigurd RindePamátníky21km
Gjerstad StationStanice MHD21km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:32:46

Risør je malé přístavní město v Norsku . Bývá také označován jako "Bílé město na Skagerraku" a mnozí ho označují za vůbec jedno z nejkrásnějších míst na jižním pobřeží Norska . Najdeme ho asi 95 km severovýchodně od města Kristiansand a asi 160 km jihovýchodně od hlavního města Oslo . Risør leží na poloostrově a je obklopen dvěma fjordy a menšími ostrůvky. Žije zde kolem 4500 stálých obyvatel.

O městě

Risør se rozprostírá kolem přístavu, který je od otevřeného moře chráněn několika ostrůvky. Kolem přístaviště se nacházejí pro Risør tak typické bílé domky, proto je také přezdíván „Bílým městem“. Domky byly postupně stavěny v letech 1650 až 1890. Přístaviště zde kopíruje pobřeží ve tvaru písmenu U. Kotví zde barevné loďky místních rybářů, ale také větší jachty a čluny. Do města Risør jezdí lidé hledající klid, pohodu a krásnou přírodu.

Zajímavosti a aktivity

Pokud vás přestane bavit lenošení na březích Risøru a jeho okolí, můžete navštívit třeba mořské akvárium. To najdete u Hotelu Risør, Můžete obdivovat několik druhů mořských ryb a jiných živočichů, žijících ve vodách jižního Norska . V místním muzeu najdete informace z historie města. Dozvíte se také spoustu věcí spojených s rybolovem. Pokud se budete chtít přiučit něčemu novému a něčemu z místních tradic, můžete navštívit umělecké centrum (Risør kunstforum) . Zde vám nic nebrání přihlásit se do jednoduchého kurzu, který se věnuje výrobě ručního papíru, či na kurz akvarelu. Kurzy jsou buď na 3 nebo 7 dní. Jelikož má Risør přístaviště a mnoho ostrůvků kolem pobřeží, bylo by hříchem nepůjčit si motorový člun a tyto ostrůvky neprozkoumat. Je možné si pronajmout menší, či větší člun. I když nemáte žádné zkušenosti, místní vám dají bezplatně malý rychlokurz jak si na moři počínat.

Slavnosti, akce a festivaly

Risør během roku hostí i několik kulturních akcí. Festival komorní hudby se tu koná vždy v posledním červnovém týdnu. Velice oblíbený je v Risøru festival dřevěných lodí. Koná se na začátku srpna a sjíždí se sem námořníci a příznivci těchto člunů z celého Norska .

Ubytování

Risør nabídne několik možností ubytování. Jsou jimi například Hotel Risør či Det Lille Hotel. Ve větším počtu je zastoupeno ubytování v apartmánech, či v soukromí. S tímto ubytováním vám nejlépe poradí v informační kanceláři, která se nachází asi 50 m západně od přístavu. Ubytování v apartmánech je zde velice oblíbené. Navíc jsou zdejší apartmány dobře vybaveny a poskytují dostatek soukromí.

Kde se najíst

Risør má několik restaurací. Ty najdeme hlavně kolem přístaviště a ceny jsou zde velice přijatelné. Luxusnější restauraci nabízí Hotel Risør. Ta se nachází na terase a je z ní krásný výhled na vodu.

Doprava

Pokud budete cestovat autem, dostanete se sem po dálnici vedoucí jižním Norskem . Z dálnice pak odbočíte na silnici č. 416. Ta vás dovede až do Risøru. Pokud budete chtít využít místní dopravy, zdejší autobusy jezdí z Risør do Gjerstadu a zde se tyto spoje napojují na železniční tratě. S přestupem se pak dostanete autobusem i do hlavního města Oslo či na jihu do Kristiansandu .


Informace a fakta

GPS: 58.7167, 9.2333
Nejbližší letiště: Letiště Skien, 56 km
Pobřeží: Severní moře
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:13:49

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: pekárna, banka, knihkupectví, bowling, kemp, autoopravna, zubař, doktor, supermarket

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Risør: Recenze

Risør prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Risør (0km)Kragerø (20km)Tvedestrand (20km)Porsgrunn (54km)

Webmap: 1 2 3