TIXIK.cz » Řím » Římské Koloseum

Římské Koloseum - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Římské Koloseum: Hlídač pokojů
Římské Koloseum Mapa Mapa hotelů Římské Koloseum

Související témata

Římské Koloseum: Fotografie

Doporučené hotely Římské Koloseum


Zobrazit všechny »Římské Koloseum: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Římské Koloseum Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Římské Koloseum a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 02:34:40, Adresa: Piazza del Colosseo, Roma,Itálie, Telefon: +39 06 3996 7700, WWW stránky:

Římské Koloseum je historický amfiteátr v Itálii . Nachází se v hlavním městě Římě a je nejvýznamnější památkou ve městě. Římské Koloseum nechal postavit na bažinaté půdě císař Vespasianus v roce 72 našeho letopočtu. Koloseum bylo dějištěm krutých gladiátorských her, které pro pobavení veřejnosti pořádal sám císař. Tato monumentální a jedinečná římská stavba má 80 obloukových vchodů. Římské Koloseum je 85 metrů dlouhé, 55 metrů široké a 48 metrů vysoké. Je postaveno z kamene a mramoru. Ve době své největší slávy se do této arény vešlo až 55 tisíc diváků. Některé zdroje ale uvádějí, že se sem vešlo až 70 tisíc diváků. Přestože bylo Římské Koloseum během staletí poškozeno, zůstává dodnes majestátní dominantou města. Hry, které probíhaly v aréně, obvykle zahajovala cirkusová zvířata a po nich už Koloseum patřilo gladiátorům, kteří spolu bojovali na život a na smrt. Římské Koloseum je otevřeno denně od 9.00 do 19.00. Zavřené je jen 25. prosince a 1. ledna.

Informace a fakta

GPS: 41.8903, 12.4925
Nadmořská výška: 30 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:23:26

Římské Koloseum: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 762010-08-30 21:51:50
Když se chystáte na návštěvu Kolosea metrem, připravte se na menší šok. Vylezete z metra přímo pod Koloseem. Pohled na Koloseum je okouzlujicí. Je neuvěřitelné, že naši předkové byli schoni postavit takovou obrovskou stavbu skoro holýma rukama. Nejvíce mě dostala velikost této stavby. Při vstupu dovnitř už vnitřní prostory nejsou tak veliké a tak se zde hodně mačkáte s ostatními turisty. Je proto lepší Koloseum naštívit buď v ranních hodinách nebo spíše před koncem zavírací doby. Ale ta je pohyblivá, končí se hodinu před západem slunce. Z hradeb Kolosea je krásný výhled na celé Paladium
 Aura: 57Recenze: 762009-11-08 14:23:07
Do budoucna by Italové rádi koloseum zasvětili fotbalu. Chtěli by z něho udělat fotbalový stadion. Probíhá zde částečná rekonstrukce původní arény. Je zde částečně zhotovené dřevěné pódium, na němž se odehrávají různé kulturní akce.

Města a obce v okolí

Řím (1km)Monte Porzio Catone (20km)Colonna (22km)Monte Compatri (22km)Guidonia (23km)Gallicano nel Lazio (27km)Zagarolo (27km)Tivoli (27km)Rocca Priora (25km)

Webmap: 1 2 3