TIXIK.cz » Města » Itálie » Lazio » Rome » Řím

Ubytování Řím, hotely Řím

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Řím: Hlídač pokojů
Řím Mapa Mapa hotelů Řím

ŘímŘím

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Říma, Tipy na výlety poblíž Říma, Penziony v Římě, Luxusní ubytování v Římě, Apartmány v Římě, Levné ubytování v Římě, Autopůjčovny v Římě, Řím: Fotografie

Doporučené hotely Řím


Zobrazit všechny »


Řím: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Řím Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Římě, Plánovač výletů, Řím a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
Monument of Vittorio Emanuele IIPamátníky0km
Sposalizio di Venere con il MareFontány0.1km
Piazza VeneziaHrady a zámky0.1km
Vittorio Emanuele MonumentPamátníky0.1km
Church of the GesuNáboženství0.2km
Bufalini ChapelKaple0.2km
Crypta BalbiMuzea0.3km
Marcello TheaterDivadla0.2km
Teatro della CometaDivadla0.2km
Della Cometa TheatreDivadla0.2km
Museum CapitoliniMuzea0.2km
Doria Pamphilj GalleryGalerie0.3km
Galleria ColonnaGalerie0.3km
Capitoline HillKopce0.3km
Capitoline MuseumMuzea0.3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:13:47, WWW stránky:

Řím je hlavní město Itálie a v minulosti také hlavní město světa. Nachází se v centrální části Apeninského poloostrova a rozkládá se na sedmi pahorcích na obou březích řeky Tibery. Od roku 1980 je historické centrum města zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . V roce 1990 byl ještě zápis rozšířen o objekty Svaté stolice a San Paolo Fuori le Mura. Dnes žije v tomto překrásném městě asi 2,7 milionu obyvatel.

O městě

Řím je jedním z nejstarších měst Evropy . Bývá nazýván „Věčným městem“ . Nabízí řadu krásných památek, díky nimž je vyhledáván turisty z celého světa. Řím je ale také důležité obchodní, vzdělávací a kulturní centrum Itálie . Řím však nejsou jen krásné a zachovalé památky, ale také davy turistů a přeplněné silnice.

Vatikán

V historickém středu Říma se rozkládá nejmenší stát světa, Vatikán . Ve Vatikánu stojí největší církevní stavba na světě, bazilika Sv . Petra.

Turistické zajímavosti

Řím se může pochlubit řadou unikátních historických památek. Najdeme tu pět hlavních bazilik katolické církve, celou řadu významných kostelů a velké množství antických památek. K nejvýznamnějším patří Koloseum či městské katakomby. Zajímavostí města je systém veřejných vodovodů se soustavou kašen a fontán. Nejznámější římská fontána je .htm Fontána Di Trevi . Řím je také známý jako město obelisků, dnes jich tu najdeme 13. Velmi navštěvovanou památkou města je bronzová socha Kapitolské vlčice na náměstí Palazzo dei Conservatori vztahující se k legendě o založení města.

Historie

Podle legendy založili Řím bratři Romulus a Remus, které odkojila vlčice jako malé nalezence. Později je našel pastýř Faustulus, který je vychoval spolu se svými dětmi. Největší rozkvět zaznamenalo město za vlády císaře Augusta, v době rozmachu Římské Říše. Po jejím pádu byl Řím až do roku 1870 hlavním městem tzv. Papežských států. V roce 1870 se stal hlavním městem sjednocené Itálie a v pozdějších letech i centrem katolické církve.

Turistické služby a praktické informace

Ve městě se nachází nepřeberné množství různých restaurací, barů a kaváren. Pokud se sem vydáte, rozhodně byste měli ochutnat místní pizzu. Hlavní nákupní části města jsou Via del Corso, Via Condotti a okolní ulice. Oblíbená velká nákupní centra jsou např. nákupní centrum Euroma2 s přibližně 230 obchody nebo La Rinascente, což byl první obchodní dům ve městě (otevřen v roce 1887) . Navštívit tu můžete také některý z mnoha trhů, jen dávejte pozor na nákup padělaných výrobků. V Itálii vám za to hrozí pokuty až do výše 1000 EUR. Od roku 2011 se vybírá daň za ubytování, která se pohybuje od 1 do 3 EUR. Novinkou je i "muzeální poplatek". Při vstupu do muzeí ve městě musíte platit poplatek 1 EUR. Této daně jsou zproštěna jen vatikánská muzea.

Zábava

Řím hostí během roku celou řadu doprovodných akcí, festivalů, svátků a oslav. Známý je letní festival, který se koná od konce června do začátku září. V jeho rámci probíhají různé hudební akce rozmanitých stylů od jazzu, přes rock, až po klasickou hudbu. Součástí programu jsou i filmová a divadelní představení, sportovní aktivity a speciální zábavné akce určené jen pro děti. Významnou akcí je tzv. "Bílá Noc" (Bianca Notte) , která probíhá přibližně v půlce září. Během této noci jsou otevřena všechna muzea, ale i obchody, restaurace apod. až do rána. Další významnou akcí je Opera v Caracalla. Za noční zábavou se můžete vydat do tanečních klubů Piper, Gilda, Alien, anebo pub Bulldog's Inn English poblíž náměstí Piazza Navona. Řadu klubů a diskoték naleznete v části San Lorenzo, která je díky blízkosti univerzity vyhledávána hlavně studenty a mladými lidmi.

Jak se sem dostat

Řím je snadno dostupný autem, autobusem, vlakem i letecky. Město má dvě letiště. Hlavní - Aeroporto Leonardo da Vinci di Fiumicino a menší - Aeroporto di Roma-Ciampino, které se nachází jihovýchodním směrem od města. První (hlavní) letiště nabízí nejlepší spoje do centra. Na menší letiště se dá zase dostat za dobré peníze, protože ho využívají nízkonákladové aerolinky. Z hlavního letiště jezdí do centra jak autobusy, tak i vlaky. Vlaky Leonardo Express odjíždějí každých 30 minut na hlavní vlakové nádraží Roma Termini (cesta trvá 35 minut) . Z letiště Ciampino jezdí do centra kyvadlově autobusové linky. Jak se říká "všechny cesty vedou do Říma", není tedy problém se sem dostat autem i autobusem. Město má dálniční obchvat napojený na dálnice z různých části země. Autobusy sem jezdí ze všech větších italských měst. Pravidelně sem jezdí i mezinárodní autobusové linky z mnoha hlavních evropských měst.

Doprava po Římě

Po Římě se dá pohybovat pomocí autobusových a tramvajových linek. Je tu také metro, které má 2 trasy - A (červená) , B (modrá). Dobrou volbou je zapůjčení kola, ale v historickém centru se nejlépe pohybuje pěšky.

Roma Pass

Pokud chcete ve městě strávit 3 dny a více, zvažte nákup Roma Pass. Tato karta, která stojí 25 EUR, vám nabízí volné vstupy do dvou muzeí nebo na dvě archeologická naleziště, volný přístup k veřejné dopravě a slevy na různé výstavy, hudební akce, divadelní či taneční představení, apod.

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
krásné pláže
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
příliš mnoho turistů
poměrně draho
časté fronty
jazykové bariéry
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
rodiny s dětmi
noční život
plavby
umění
aktivní dovolenou
slavnosti
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
metro
tramvaje
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

filmový
IT


Informace a fakta

GPS: 41.8955, 12.482
Nadmořská výška: 20 m
Počet obyvatel: 2 8 00  000
Rok založení města: -800
Je to hlavní město?: Ano
Nejbližší hranice: Vatikán, 2,1 km
Pobřeží: Tyrhénské moře, 24 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:02:41

Řím: Recenze

Zobrazit recenze:
 15.11.2012 11:31:53
je to tam krásnín už sem tam byla
 26.12.2012 20:50:53, www.autabechyne.cz
Impozantní stavba,čekal sem Řím hezčí.
 29.1.2012 21:43:23
Řím je moje srdeční záležitost. Neznám jiné hezčí město než je právě Řím. Z každého koutu na vás srší historie, všude kde půjdete bude na vykopávkách. V celém Římě se neustále provádí archeologické výzkumy. Kdo má rád historii a líbí se mu města bohatá na historii, bude tu jako ryba ve vodě. Největším zážitkem pro mě bylo, když jsem přicházela k Vatikánu. Úplně něco jiného, když na nádvoří koukáte v televizi a něco jiného, když k němu přicházíte. To se musí prostě vidět.

Města a obce v okolíWebmap: 1 2 3